به گزارش برنا؛ مهدی جمالی نژاد، معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری روز چهارشنبه در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های عمران شهری کاشان در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه برای دهیاران نیز لایحه در دولت تصویب و به مجلس ارسال شده که امیدواریم تصویب شود، گفت: فعالیت‌های خوبی در بخش نیروی انسانی و تجهیزات این سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها صورت گرفته و پس از حدود ۱۵ سال موضوع تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری ها و دهیاری‌ها آغاز شده و با شیب تند ادامه دارد.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اظهار کرد: با توجه به هفته شهرداری‌ها ودهیاری‌ها طرح‌های زیادی در  مناطق مختلف کشور از جمله کاشان افتتاح شده است.

او بابیان اینکه شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی در دوره های قبل نیز زحمات زیادی کشیده‌اند، تصریح کرد: به مناسبت ۱۴ تیرماه روز شهرداری‌ها و دهیا ی‌ها طرح‌های مختلفی افتتاح می شود و این نشان دهنده آن است که طرح‌ها نه تنها متوقف نشده، بلکه سرعت آن افزایش یافته است.

معاون وزیر کشورخاطرنشان کرد: طرح‌های بهره‌برداری شده در کاشان در زمینه‌های مختلف ورزشی، فرهنگی و زیر ساختی و نشان از ‌نگاه جامع مدیریت شهری این خطه است.

جمالی نژاد گفت: طرح هایی که در سفر قبل به کاشان کلنگ‌زنی شد امروز با اعتبار افزون بر ۴۰ میلیارد تومان بهره‌برداری شد و نشان می دهد قرار نیست طرحی زخمی شود و اجرایی نشود که‌ این دیدگاه بسیار ارزشمند است.

او با بیان اینکه‌ یکی از منحصر بفردترین و ایده‌آل‌ترین این طرح‌ها افتتاح طرح آتش‌نشانی است، افزود: این طرح از سوی خیر نیکوکار ساخته شده و مشابه آن را در کشور کمتر سراغ داریم و امیدواریم افراد در این زمینه وارد شوند.

به گفته او خیران بیشتر در بخش مدرسه سازی، مسجد سازی، پزشکی و دیگر موضوع ها وارد می شوند، اما در کاشان چندین طرح در مدیریت شهری ساخته شده که از آنان تشکر می کنیم.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به صدور احکام دربودجه سال جاری شهرداری ها اشاره و تاکید کرد: نه تنها احکام سال های ۹۸ و ۹۹ تداوم پیدا کرده احکام خوبی در بودجه سال جاری دیده شده است. معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: در سال جاری برای آتش نشانی ها ۹۵۰ میلیارد تومان قرار است نردبان‌ جدید خریداری و در اختیار مرکز استان ها و شهرهای بزرگ گذاشته شود ودر نظر داریم به کاشان نیز این نردبان بلند داده شود زیر شهرها دارای مسکن مهر و مسکن ملی که ساختمان بلند دادند به اینگونه نردبان نیاز دارند.

جمالی نژاد افزود: در عین حال در اوراق مشارکت، پرداخت تسهیلات و اعتبارات بلا عوض نیز پیش بینی شده که تخصیص داده خواهد شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: