به گزارش برنا؛ مصطفی جوانیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: متأسفانه جهش جدید ویروس کرونا که از هندوستان شروع شد و با نام ویروس دلتا شناخته می شود ، بسیار سرایت پذیر هم است و به همین دلیل ما شاهد انتشار سریع آن هستیم که سبب شده است تا در مدت کمتر از یک هفته شهرستان های زیادی تغییر وضعیت رنگ بندی بدهند و قرمز و نارنجی شوند.

متخصص بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: علائم در این بیماری در شروع بسیار خفیف و در حد یک سرماخوردگی معمولی با علائم گلودرد ساده یا آبریزش بینی است و به همین دلیل هم به تمامی کسانی که علائم خفیف سرماخوردگی دارند توصیه می کنیم حتما نکات ایزوله و قرنطینه را رعایت کنند و در داخل منزل اتاق خودشان را از بقیه جدا و از ماسک استفاده نمایند و در فضاهای عمومی به هیچ وجه حضور پیدا نکنند.

او افزود : همچنین افرادی که نخستین علائیم سرماخوردگی را مشاهده کردند باید در اولین فرصت جهت انجام تست تشخیص به مراکز غربالگری یا مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند.

دکتر جوانیان گفت : نکته ای که وجود دارد این که ممکن است در سوش های اول تست ها منفی باشد و یک تست منفی نمی تواند رد کننده تشخیص باشد و بنا بر این شهروندان حتی اگر تستشان منفی اعلام شد بایستی خودشان را تا رفع کامل علائیم در قرنطینه نگه دارند.

او درباره علت سرایت پذیری بالای ویروس کرونا دلتا هم اظهار داشت: یکی از دلایل آن  ظاهر شدن علائم خفیف مشابه سرماخوردگی است و به همین دلیل افراد علائم را جدی نمی گیرند و با حضور در جمع ها به دیگران انتقال می دهند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: