به گزارش برنا؛ علی توکلی شهردار منطقه با اشاره به اجرای مرحله اول این طرح در سال جاری همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: در همین راستا طی گشت زنی های صورت گرفته در محدوده این منطقه و در پاسخ به درخواست شهروندان، ۵۰ معتاد متجاهر توسط پایگاه پلیس دهم مبارزه با مواد مخدر جمع آوری و به کمپ های ترک اعتیاد سیستم قضایی منتقل شدند.

او با اشاره به استمرار این طرح در طول سال بیان کرد: در صورت اختصاص ظرفیت کمپ ها توسط پلیس مواد مخدر، مرحله بعدی این طرح روزهای آتی اجرا می شود.

به گفته شهردار منطقه بوستان امام خمینی (ره)، شهدای نعمت آباد، نرگس و باران (محله دولتخواه ) خیابان خلازیر جنوبی ( کوچه ۲۰۶و حسینی ۱و۲) ، انتهای خلازیر جنوبی (زمین های بایر نبش آزادگان )، زمین های بایر پشت پمپ بنزین آزادگان ، کوچه باسکول استقلال ،کوچه موزاییک سازی (خلازیر) ، بوستان ولایت (رینگ بیرونی )، مسیر شمال به جنوب بزرگراه تندگویان (زیر پل های سطح بزرگراه) و بوستان بعثت از نقاط پاکسازی شده از معتادین متجاهر هستند و در مراحل بعدی نیز این طرح در  سایر نقاط محدوده اجرا خواهد شد.

این مسئول در ادامه از ارائه خدمات رفاهی و حمایتی به معتادین خبر داد و افزود: بخشی از این خدمات از طریق کانکس های کاهش آسیب های اجتماعی مستقر در محدوده ناحیه سه در قالب مددکاری و مشاوره، خدمات بهداشتی و ایجاد امکانات استحمام و سرویس بهداشتی، انجام آزمایشات HIV، توزیع غذا و ... انجام می شود.

علاوه بر این مددسرای منطقه که اخیرا نیز بازسازی شده است، با ظرفیت ۱۵۰ نفر امکانات مختلفی را همچون مددکاری، پزشکی، مشاوره، حمام، آرایشگاه، لباس و غذای گرم برای بهره مندی معتادان و افراد کارتن خواب فراهم کرده است.

توکلی خاطرنشان کرد: به منظور ترغیب معتادان به ترک اعتیاد و بازگشت به جامعه، افراد داوطلب برای استفاده رایگان از خدمات ترک اعتیاد به کمپ ها معرفی می شوند.

او همچنین به برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری از اعتیاد اشاره و اعلام کرد: این کارگاه ها بصورت دوره ای از ابتدای سال برگزار شده است و پس از عقد قرارداد با مؤسسات مجری بصورت مستمر در طول سال اجرا خواهد شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: