به گزارش برنا؛ علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با ویروس کرونا استان تهران روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های درمانی جنوب‌شرق تهران گفت: نوع دلتا ویروس کرونا، آخرین واریانت این ویروس ات که تا کنون در ۶۸ کشور جهان از جمله ایران مشاهده شده است.

او گفت: یکی از مهمترین ویژگی‌های این نوع ویروس، سطح سرایت‌پذیری ۸ تا ۱۲ برابری نسبت به فرم کلاسیک کرونا است و این امر بسیاری از خانواده‌ها را دیگر خود کرده است.

او علائم اصلی این نوع ویروس را شامل مشکلات گوارشی و تنفسی اعلام کرد و افزود: شروع ابتلا تا بستری شدن فرد مدت زمان بسیار کوتاهی را طی و این امر خطر آن را نسبت به نوع کلاسیک بسیار بیشتر می‌کند.

زالی با اشاره به وضعیت واکسیناسیون کرونا و نحوه تزریق واکسن کرونا به خبرنگاران گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا، خبرنگاران را جزو مشاغل گروه سه سطح بنده کرده از این رو، زودتر از مرداد امکان تزریق واکسن برای این افراد وجود ندارد.

او اضافه کرد: ستاد مقابله با کرونا استان تهران همچون سایر مناطق کشور، توزیع کننده واکسن‌های کرونا است و در تخصیص سهمیه نقشی ندارد ولی برای توزیع واکسن برای تزریق خبرنگاران اعلام امادگی کرده‌ایم.

پیش از ظهر امروز، مرکز سی تی اسکن بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک، کلینیک ویژه و مرکز مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید مفتح ورامین افتتاح شد.

منبع: ایرنا

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: