به گزارش برنا؛ مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت با اعلام این خبر، گفت: در پی خیز موج  پنجم کووید 19 و افزایش مبتلایان به این بیماری و درخواست دانشگاههای علوم پزشکی زاهدان، ایرانشهر و زابل با همکاری دانشگاه شهید بهشتی، تهران، مشهد، اسد آباد، تربت حیدریه، اراک، خراسان شمالی و همکاری مسوولانه و مدبرانه فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران تعداد 230 نفر از گروههای پرستاری به صورت داوطلب به سیستان و بلوچستان در دو مرحله اعزام شدند.

او افزود: 30 پرستار متخصص آی. سی. یو از دانشگاههای علوم پزشکی مذکور جهت ارتقای کیفی خدمات ارائه شده و فعال نمودن تیم تنفسی برای نظارت و مدیریت مراقبت کووید 19 در مراکز درمانی این استان مستقر شدند.

معاون پرستاری با بیان اینکه فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران با اعزام 200 پرستار و بهیار به این استان موافقت کرده که از هجدهم تیر در سیستان و بلوچستان مستقر شدند، گفت: با توجه به شدت بیماری و افزایش مبتلایان و بستری‌ها و کمبود نیروی پرستاری، پرستاران داوطلب با هماهنگی معاونت پرستاری برای رفع کمبود نیروی پرستاری به کمک و همراهی همکاران پرستاران خود جهت خدمت رسانی به مردم در این استان شتافتند.

حضرتی استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی را موثر ترین و بهترین راه برای کاهش ابتلا و مقابله با کرونا دانست و گفت: کادر بهداشت و درمان و بویژه پرستاران پس از 17 ماه تلاش شبانه روزی از مردم فهیم و صبور ایران خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی تا انجام کامل واکسیانسیون هستند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: