به گزارش برنا؛ محسن نیک‌ورز، دادستان سیرجان گفت: ماموران وزارت اطلاعات قبل از برگزاری کنکور چندین باند که از طریق فضای مجازی ادعای فروش سئوالات را داشتند شناسایی و دستگیر کردند.

او ادامه داد: همچنین یک باند کشوری که با همکاری داوطلبان کنکور قصد تقلب را داشتند حین برگزاری کنکور شناسایی شدند و به دام افتادند.

نیک ورز افزود: فعالیت این گروه از چندین ماه پیش از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) تحت رصد بوده و این باند هفته گذشته در چندین استان از جمله کرمان و همچنین در تهران مورد ضربه قرار گرفت.

او تصریح کرد: برخی اعضای این باند از دانشجویان نخبه و اساتید بودند که با شیوه‌ای بسیار خاص و به شکل گروهی به داوطلبان مورد نظر حین برگزاری کنکور تقلب می‌رساندند.

این مقام قضایی ادامه داد: شیوه و شگرد این گروه به این شکل بود که داوطلب کنکور در روز امتحان پس از توزیع سئوالات از طریق موبایل از آنها عکس می گرفت و به یکی از اعضای باند تقلب ارسال می‌کرد. آنان نیز سئوالات را در اختیار یک گروه بزرگ علمی قرار داده و به سرعت باتوجه به تعداد بالای افراد، پاسخ را استخراج و تحویل می‌دادند، سپس پاسخ‌های صحیح در اختیار افرادی که در امر کلیدزنی سئوالات تبحر خاصی داشتند قرار گرفته و کلید پاسخ صحیح استخراج و از طریق وسائل الکترونیکی به داوطلب کنکور ارسال می‌شده است.

دادستان سیرجان اضافه کرد: یکی از افرادی که در این باند نقش تولید فوری کلید را داشته، دانشجوی سیرجانی است که در رشته پزشکی تحصیل می‌کند و از سوی ماموران اداره اطلاعات دستگیر شد.

نیک‌ورز گفت: اعضای این باند بسیار حرفه‌ای بوده و شیوه جاسازی و انتقال موبایل و دیگر ابزار الکترونیکی به داخل جلسه کنکور را به داوطلب آموزش می‌دادند و به ازای هر آزمون مبلغی تا حدود ۲۰ میلیون تومان را دریافت می‌کردند.

شهرستان سیرجان در ۱۷۵ کیلومتری جنوب غرب کرمان قرار دارد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: