به گزارش برنا؛ سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: پرونده ای با موضوع کلاهبرداری و خرید حبوبات و خشکبار در  فضای مجازی به پایگاه هشتم این پلیس ارجاع که چکیده پرونده نشان از این داشت که مال باخته به ازای فروش 10 تن برنج به خریدار عمده،  2 فقره چک 2 میلیارد ریالی و 200 میلیون ریال وجه نقد دریافت کرده است.  مال باخته در سر رسید چک ها متوجه شده است که چک ها سرقتی بوده و کلاهبردار با تخلیه محل مغازه استیجاری اش از محل گریخته است.  

او عنوان کرد: در حین رسیدگی به پرونده چند پرونده مشابه دیگر به این پایگاه ارجاع شد که در تمامی  پرونده ها، کلاهبردار از مغازه  اجاره ای برای تخلیه محموله حبوبات و خشکبار استفاده کرده بود.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: در رصد های اطلاعاتی مخفیگاه متهم در شهرک ولی عصر شناسایی و پس از هماهنگی های قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر و در همان تحقیقات اولیه به 11 فقره کلاهبرداری به همین شیوه معترف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 180 میلیارد ریال برآورد کرده اند، گفت: تحقیقات تکمیلی برای  شناسایی کامل سایر مال باختگان کماکان در دستور کار قرار دارد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: