به گزارش برنا؛ سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی روز دوشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره ملی گوهر فاطمی که به صورت ویدئو کنفرانسی در سراسر کشور برگزار شد، گفت: هر مقدار که از فرهنگ اصیل اسلامی - ایرانی دور شده و به فرهنگ غربی نزدیک تر می شویم، آسیب ها بیشتر می شود، از طرفی آمارها بیانگر این است که زنان و دخترانی که عفاف و حجاب را رعایت نمی کنند بیشتر در معرض خطر هستند و در مقابل کسانی که پوشش مناسب دارند امنیت بالاتری شامل حال آنها می شود. هر فردی که عفاف و حجاب را رعایت می کند بیشتر مصون بوده و در عین اینکه امنیت او بیشتر است کمتر دچار آسیب می شود.

او اظهار کرد: در موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیروهای مسلح از جمله نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران سهم خوبی دارند،  عفاف و حجاب یکی از موضوعات اساسی در انقلاب اسلامی و فرهنگ ایرانی - اسلامی ما است و همه دستگاه های مسئول برای تحقق این مهم باید پای کار بیایند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در کمیسیون عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب اسلامی، ۳۰۰ مصوبه برای ۲۶ دستگاه مسئول تعیین شده که یکی از این سازمان های متولی نیروی انتظامی است.

سردار اشتری اضافه کرد: سهم همه دستگاه ها در حوزه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید مشخص شود زیرا متاسفانه برخی سازمانها و نهادهایی که در این حوزه مسئولیت دارند یا وارد میدان و صحنه عمل نشدند یا کارکرد جدی و اثربخشی نداشتند.

او با تاکید بر اینکه متولیان حوزه عفاف و حجاب باید همت گمارند و این فریضه فراموش شده را در جامعه احیاء کنند، خطاب به حضار ادامه داد: با حضور شما خواهران محترم، برادران عزیز و مسئولان و کسانی که در این زمینه فعال هستید و احساس وظیفه می کنید ان شاء الله بتوانیم این فریضه را اجرایی کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی ضمن اینکه حافظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ماموریت امر به معروف و نهی از منکر را نیز داراست؛ پلیس حافظ امنیت مردم، جان، مال و ناموس مردم است و یکی از وظایف مهم ناجا این است که در حوزه امر معروف و نهی از منکر وظیفه خود را انجام دهد.

سردار اشتری تصریح کرد: اقدامات سلبی و ایجابی نیروی انتظامی در راستای توجه به امر به معروف و نهی از منکر و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب، نشأت گرفته از امر الهی، شرعی و وظایف قانونی خود است.

او با بیان اینکه نیروی انتظامی میدان دار و در نوک پیکان اجرای فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد: همه دستگاه ها و متولیان امر بایستی به وظایف خود پیرامون توسعه فرهنگ عفاف و حجاب عمل کنند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در قبال توسعه فرهنگ عفاف و حجاب، وظیفه شرعی و قانونی خود را انجام می دهیم و حتی اگر سایر سازمان ها و دستگاه ها پای کار نباشند، ماموریت ما متوقف نمی شود، هر چند که معتقدیم اگر همه متولیان امر پای کار بیایند به دستاوردهای مطلوب تری می رسیم.

سردار اشتری با بیان اینکه همه وظیفه داریم فرهنگ عفاف و حجاب را توسعه و ترویج دهیم، ادامه داد: در قبال توسعه این فریضه واجب و الهی، مسئولیت و وظایف از فرد و خانواده آغاز و تا اجتماع گسترده می شود و به ویژه کسانی که در سازمان ها مشغول خدمت هستند بایستی به رعایت این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

او با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بیشتر در جامعه باید بستر سازی و از همه ظرفیت ها استفاده کنیم، تاکید کرد: باید هنرمندانه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را تقویت کنیم و لازم است در این راستا از ظرفیت رسانه ها به ویژه رسانه ملی و صاحب نظران و هنرمندان بهره ببریم.

سردار اشتری با بیان اینکه برگزاری جشنواره هایی با مضامین چادرهای آسمانی، گوهر فاطمی گام ها و اقداماتی در راستای توسعه فرهنگ عفاف و حجاب است، تصریح کرد: طی سال های اخیر برگزاری چنین جشنواره های اجتماعی و فرهنگی دستاوردها و اثربخشی های مثمرثمری را به همراه داشته است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: