به گزارش برنا؛ پیروز حناچی، شهردار تهران سه شنبه- ۲۲ تیر ۱۴۰۰- در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم همکاری سه جانبه شهرداری تهران،  UNDP و ژاپن در پروژه مدیریت پسماند شهر تهران و رونمایی از دستگاه های RVM به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک گفت:استفاده از پلاستیک و امحاء پلاستیک یکی از مشکلات همه  کشور های جهان است، طبیعتا استفاده کمتر از مواد و لوزام پلاستیکی و انتصاب راهکار های امحاء پلاستیک جزو دستور کار شهرداری تهران و قطعا همه شهرهای جهان است.

او ادامه داد: دستگاه های RVM که ساخت شرکت های دانش بنیان داخلی است با همکاری و تامین اعتبار دولت ژاپن و با همکاری ایران به صورت کار مشترک صورت گرفته است.هدف این است بتوانیم پلاستیک ها تولید شده و شیشه‌های پلاستیکی که در کشور ایران به میزان بالایی استفاده می شود و ممنوعیت کمتری برای عدم استفاده از آن وجود دارد، مجددا بازیافت کنیم.

حناچی بیان کرد: شهرداری تهران فعالیت‌های خوبی را در زمینه پسماند آعاز کرده است. ازجمله طرح جامع پاکبان که به تصویب رسیده است. ایستگاه های گلماند که برابر با وزن پسماندهای شهری، به شهروندان خدمات ارائه می دهند.

او افزود: آموزش به شهروندان برای تفکیک پسماند از مبدا و همین طور طرح کاهش پسماند (طرح کاپ) که طی آن فرآیند حمل کمتر پسماند و دفع آن فراهم می شود، از برنامه‌های انجام شده در شهرداری تهران است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: