به گزارش برنا؛ چندی که در فضای مجازی به خصوص فضای ارتباطی سایت دیوار فروش برخی از صفحات توییتری به چشم می خورد که این صفحات اغلب با داشتن فالوور های بالا به فروش می رسند. اما برخی از خریداران بدون آن که اطلاعی در خصوص جرائم سایبری داشته باشند این صفحات را برای فعالیت های خود می خرند اما نمی دانند که ممکن است قبلا با این صفحات عمل های مجرمانه ای صورت گرفته باشد. حال سوالی که مطرح می شود این است که خریدار چنین صفحاتی اگر در گذشته با صفحه ی خریداری شده اش عمل مجرمانه ای انجام گرفته باشد، او هم شریک جرم محسوب می شود؟

خریدار صفحات توییتری دارای حکم انسداد، مجرم شناخته می شود

برای پاسخ به چنین سوالی سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا به خبرنگار برنا گفت: صفحه ی خریداری شده اگر همچنان دارای مصادیق مجرمانه باشد گرداننده ی جدید با جرم انتشار محتوا و... ممکن است همچنان تحت تعقیب قرار گیرد.

او افزود:  اگر در حال حاضر مصادیق مجرمانه در صفحه ی خریداری شده وجود نداشته باشد، و فرد خریدار بتواند اثبات کند که شکایت مطرح شده مربوط به فرد و هویت دیگری است و همچنین بتواند خود را رفع اتهام کند یا عدله ای برای اثبات اینکه فاعل جرمش نیست به قاضی تحویل دهند احتمال خیلی زیاد مجرم شناخته نمی شود.

سرهنگ رجبی در پایان تصریح کرد: فرض کنیم اگر دستور قضائی مبنی بر انسداد صفحه از قبل وجود داشته باشد ممکن است دستور اجرا شود و این در صورتی که ربطی ندارد مالکیت آن جا به جا شده است یا خیر.

انتهای پیام/3

خبرنگار: زهره شایسته

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: