به گزارش برنا؛ مهدی ولی پور، رئیس سازمان امدادونجات هلال احمر گفت: در پی اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی و احتمال وقوع سیل در ۱۱ استان، پایگاه‌ها و شعب و عوامل امدادی هلال احمر در این استان ها به حالت آماده باش درآمدند. بارش ها از روز گذشته آغاز و موجب سیل و آبگرفتگی در ۳ استان شده است.

او افزود: در استان آذربایجان شرقی بر اثر سیل یک مرد ۸۰ ساله در شهرستان اسکو جان باخت، همچنین یک تیم از امدادگران هم در حال ارزیابی خسارات سیل در این استان هستند.

ولی پور تصریح کرد: ۲ شهر و ۸ روستا در شهرستان های ارومیه، سلماس و خوی از سیل متاثر شدند که علاوه بر ارزیابی امدادگران از مناطق متاثر از سیل، ۲ خانه هم از آب تخلیه شد.

رئیس سازمان امدادونجات هلال احمر ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان ۴۳ روستا در شهرستان های سرباز، چابهار و قصر قند دچار سیل و آبگرفتگی بوده که در این مناطق ۱۶ نفر امدادرسانی و اسکان داده شدند، امدادرسانی در شهرستان سرباز نیز ادامه دارد. سایر مناطق دچار آبگرفتگی جزئی یا انسداد راه‌های ارتباطی شده‌اند.

او د رپایان گفت: استان های گلستان بدون مداخلات جوی بوده، کرمان ورزش باد شدید و هرمزگان بارش باران داشته که هیچ کدام نیاز به امدادرسانی نداشته‌اند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: