به گزارش برنا؛ محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در خصوص اقدامات انجام‌شده در قرارگاه مرکزی مبارزه و پیشگیری از کرونا در استان سیستان و بلوچستان گفت: از زمان استقرار این قرارگاه، حمایت‌های سازمان داوطلبان و همچنین مشارکت خیرین در این استان برای پیشگیری و درمان کرونا با سرعت بیشتری دنبال شده است.

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به توزیع بیش از یک‌میلیون «ماسک» در شهرستان‌های استان از زمان استقرار قرارگاه تصریح کرد: یک‌میلیون و 234 هزار ماسک از تاریخ 17 تا 25 تیرماه در شهرستان‌های این استان توزیع شده که از این تعداد 84 هزار ماسک را خیرین و مابقی توسط جمعیت هلال احمر تامین شده است.

قوسیان مقدم در ادامه از اهدای 484  کپسول اکسیژن خبر داد و گفت: تعداد 77 «کپسول 10 لیتری»، 307 «کپسول 40 لیتری» و 100 «کپسول 50 لیتری» توسط جمعیت هلال احمر و خیرین  تهیه و در اختیار مراکز درمانی و بیماران نیازمند قرار گرفته است.

سخنگوجمعیت هلال احمر در ادامه از اقلامی که توسط تشکل های مردم نهاد با هماهنگی جمعیت هلال احمر توزیع شد تصریح کرد: 900هزار ماسک، 8000عدد ژل ضد عفونی کننده دست، 1000 لیتر الکل 70 درصد، 6000 قالب صابون، 12 هزار بطری آب معدنی، 1500پرس غذای گرم و 1500 ثوب لباس ایزوله نیز توسط خیرین و با هماهنگی جمعیت هلال احمر در منطقه توزیع شد.

دبیرکل جمعبت هلال احمر در ادامه به نحوه توزیع اقلام در برخی از شهرستان های استان پرداخت و تصریح کرد: از زمان افتتاح قرارگاه تا 25 تیر ماه؛ جمعیت هلال احمر در شهرستان چابهار 10 هزار کیلو برنج، 1000 بطری روغن  و 2000کیلو شکر توزیع کرد.

قوسیان در ادامه اظهار کرد: تا کنون شهرستانهای سراوان، خاش ، میرجاوه، هامون، هیرمند، زهک، فنوج، زابل، نیمروز، سرباز، مهرستان، ایرانهشر، نیکشهر، سیب و سوران و همچنین مراکز درمانی بوعلی زاهدان، رازی سراوان، امام خمینی(ره) خاش و امام علی (ع) چابهار از خدمات این قرارگاه بهره مند شده اند و فعالیت قرارگاه تا زمان خروج از شرایط بحران ادامه خواهد داشت.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: