بررسی وضعیت بازداشتگاه آگاهی تهران توسط دادستان و هیات همراه

بررسی وضعیت بازداشتگاه آگاهی تهران توسط دادستان و هیات همراه

دادستان عمومی و انقلاب تهران به همراه جمعی از معاونان خود از بازداشتگاه اداره آگاهی تهران بازدید کرد.

به گزارش برنا؛ علی القاصی، دادستان عمومی و انقلاب تهران امروز سه شنبه 26 مرداد 1400 به همراه جمعی از معاونان خود و بازپرسان دادسرای تهران از بازداشتگاه اداره آگاهی بازدید کرد.

او در خصوص اهداف این بازدید سرزده از بازداشتگاه پلیس آگاهی بیان کرد: بررسی وضعیت بازداشتی ها از حیث مدت و ضرورت بازداشت توسط مقام بازداشت کننده و اطمنیان از صحت اقدامات بازپرسی از حیث رعایت تشریفات قانونی از جمله اهداف این بازدید سرزده بود.

دادستان تهران یکی دیگر از اهداف این بازدید سرزده را رعایت حقوق شهروندی متهمان عنوان کرد و ادامه داد: بر این اساس و به منظور بررسی وضعیت رعایت حقوق متهمان از حیث شرایط محل نگهداری،مسائل بهداشتی و اطمینان از صحت وسلامتی بازداشتی ها و همچنین دسترسی متهمان به خانواده و وکلایشان نیز مورد بررسی قرار گرفت.

القاصی رعایت تکریم وکرامت انسانی متهمان از جانب مسئولین ذیربط را یکی دیگر از دلایل این بازدید سرزده عنوان کرد و گفت: رعایت کرامت و حیثیت انسانی از اهمیت دوچندانی برخوردار است چرا که رعایت کرامت و حیثیت ذاتی اشخاص از لوازم دادرسی عادلانه محسوب می‌شود.

در این بازدید دکتر القاصی از وضیعت رسیدگی به درخواست‌های مراجعان و روند بررسی پرونده‌ها مطلع شد و بر تسریع در روند رسیدگی ورعایت مفاد قانون در انجام امور محوله تأکید کرد.

این مقام قضایی در این بازدید، با بازداشتی ها ملاقات چهره به چهره داشت و دستورات لازم را برای رفع مشکلات و درخواست های آنها صادر کرد.

در این بازدید که سردار لطفی رییس پلیس آگاهی تهران نیز حضور داشت، دادستان تهران ضمن بازدید از بازداشتگاه اداره آگاهی از نزدیک در جریان روند رسیدگی به امور انتظامی شهر قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده