مصطفی هادی زاده دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا، درباره مشکلات در حوزه درمان اعتیاد زنان ممعتاد متجاهر، اظهار کرد: حوزه زنان در استان تهران نیازمند افزایش ظرفیت فراگیر ماده 16 معتادان متجاهر است.

او با اشاره به اینکه درحال حاضر ظرفیت 80 نفری برای جمع آوری معتادان متجاهر زن داریم، افزود: موضوع مهم در استان این است که به نسبت زنان معتاد متجاهر ظرفیت کمی داریم و سازمان بهزیستی باید برای ایجاد ظرفیت اقدام کند.

هادی زاده ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در حوزه زنان معتاد این است که بعد از طی مراحل درمان اعتیاد زنان، آیین نامه مراقبت بعد از خروج ایجاد شود تا منجر به عود مجدد در آنها نشود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران بیان کرد: نگهداری معتادان متجاهر در مراکز ماده 16 به دلیل شرایط کرونایی تا یک سال شده است و لزوما تمامی معتادان متجاهر یک سال در مراکز نگهداری نمی شوند ممکن است بعد از گذشت چند ماه که شاهد بهبودشان بودیم آنها را از مراکز ترخیص کنیم.

او با بیان اینکه در استان تهران 300 نفر ظرفیت نگهداری زنان معتاد متجاهر را داریم که درحال حاضر 230 نفر در مراکز نگهداری می شوند، تصریح کرد: بین 80 تا 90 نفر ظرفیت داریم تا افراد جدیدی وارد مراکز شوند.

هادی زاده گفت: واکسیناسیون معتادان متجاهر از اوایل شهریور ماه در تمامی مراکز آغاز شده که در مرکز 6 هزار نفری فشافویه به طور کامل واکسیناسیون انجام می شود و تمامی معتادان واکسن کرونا را دریافت کردند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران خاطرنشان کرد: در سایر مراکز بهزیستی، سپاه و نیروی انتظامی واکسیناسیون با سرعت درحال انجام است که با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی این افراد نیز واکسینه می شوند.

انتهای پیام/4

خبرنگار: فرناز عبدالمحمدزاده

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: