به گزارش برنا؛ پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در مرکز کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که صبح امروز با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و با توجه به عدم وزش باد مؤثر، تجمع آلاینده‌ها در مناطق پر تردد باعث برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

با وزش باد مؤثر تا صبح روز سه‌شنبه (۱۳ مهرماه) و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل انتظار می‌رود کیفیت هوا در محدوده قابل‌ قبول قرار گیرد. رشد ناپایداری جوی در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تا حدودی تسهیل خواهد کرد،‌به‌ تدریج با کاهش تندی باد تا اواخر وقت سه‌شنبه (۱۳ مهرماه) همزمان با افزایش ترافیک، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۸۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۸۷ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: