به گزارش برنا؛ جاهای دیدنی تهران در پاییز رنگ و بوی خاصی دارد و این شهر در فصل برگ ریزان چهره ی دیدنی به خود می گیرد که چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد. قدم زدن در هوای پاییزی و روی برگ های درختان علی الخصوص اگر باران نیز ملایم ببارد ، بدجور به دل می چسبد و پایتخت دیدنی ایران را جذاب تر می کند.

اگر اهل پاییز گردی هستید و فرصت کمی در اختیار دارید حتما لازم نیست از پایتخت خارج شوید بلکه می توانید در همین تهران نیز از مناطق پاییزی لذت ببرید . در ادامه این بخش از نمناک شما را با مناطق پاییزی و زیبای تهران آشنا خواهیم نمود.

بهترین جاهای دیدنی تهران در پاییز

پل طبیعت

یکی از نمادهای شهر تهران پل طبیعت است که سه طبقه می باشد و بوستان آب و آتش و پارک طالقانی را به هم وصل می کند . معماری این پل بی نظیر است و نورپردازی خاص و کم نظیر آن در هنگام شب خارق العاده بنظر می رسد. از فراز این پل می توانید تماشاگر مناظری بی نظیری از دامنه قله دماوند و رشته کو ه های البرز و دو بوستان طالقانی و آب و آتش باشید.

از تفریحاتی که این پل را به یکی از مکان های پاییزی در تهران تبدیل کرده است تماشای زیبایی های اطراف پل، پیاده روی در ارتفاع 40 متری از سطح زمین، عکاسی از چشم اندازها و کشف سوژه های جذاب است .این پل روی بزرگراه مدرس احداث شده است.

بوستان آب و آتش

یکی از مکان های پاییزی در تهران بوستان حضرت ابراهیم یا پارک آب و آتش است که در اراضی عباس آباد ساخته شده است. رقص آب و آتش در این بوستان، شاخصه بی نظیر بوستان آب و آتش می باشد.

از امکانات تفریحی این پارک فضای سبز، 4 برج آتش، پیست کالسکه رانی، لانه کبوتر، آلاچیق، آبنما، زمین اسکیت و فانوس دریایی است . فانوس دریایی پارک آب و آتش و بوستان بنادر را از هم جدا می کند . پل ابریشم که متصل کننده بوستان بنادر به گنبد مینا می باشد نیز در مقابل این پارک قرار دارد.

دره اوشان – فشم

یکی از زیباترین مناطق تهران که در 30 و 35 کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارند دره اوشان – فشم می باشد . فشم بسیار زیبا و دیدنی است و در پاییز به علت باغ های میوه بسیاردر آن منظره زیبایی دارد. از مناطق تفریحی همان حوالی می توان به روستاهای آهار، شکرآب، زایگون، گرماب دره و میگون اشاره نمود که برای سفرهای یک روزه بسیار مناسب هستند.

دریاچه شورمست

مکانی زیبا و رویایی به نام دریاچه شورمست در فاصله 170 کیلومتری تهران قرار دارد که وسعت آن 15 هزار متر مربع و عمق آن پنج متر است. این دریاچه در پاییز بسیار دیدنی است و منظره زیبا و رویایی را پیش روی پاییز گردان ایجاد می کند. این دریاچه در مجاورت روستای شورمست و پنج کیلومتری غرب شهر پل سفیدو در ارتفاعات مشرف به این شهر قرار دارد و فاصله اش با تهران حدود دو ساعت و نیم است.

مکان های دیدنی تهران در فصل پاییز

پارک قیطریه

یکی از پارک های وسیع و محبوب تهران است که با پوشش جنگلی خود، طرفداران بسیاری دارد.پارک قیطریه در ابتدا باغ شخصی یکی از نوادگان قاجار بوده که طی سال های 1352 الی 1372 توسط شهرداری خریداری شده و اکنون به پارک تبدیل شده است.

پوشش گیاهی، در پارک قیطریه زیاد است وبه 21 نوع درخت و درختچه می رسدو به خاطر تغییر رنگ درختان این پارک در پاییز بسیار دیدنی است. زمین بازی، پیست اسکیت، نگارخانه، کتابخانه و از همه مهم تر فرهنگسرای ملل از جاهای دیدنی و تفریحی این پارک هستند.

پارک ملت

بوستان ملت جزء بزرگترین بوستان های تهران به شمار می آید ودر شمال تهران واقع شده است. این بوستان مساحتی حدود 34 هکتاردارد و از پارک های کشور انگلستان در ساخت آن الگوبرداری شده است. پارک ملت منطقه خوش آب و هوا است که در پاییز پوشیده از برگ های طلایی است و زیبایی وصف ناشدنی دارد.

روستای کردان

روستای کردان نیز یکی دیگر از روستاهای زیبا و تاریخی منطقه هشتگرد است که در پاییز بسیار دیدنی است . برج آرامگاهی کردان، پل قدیمی بانو صحرای کردان، امامزاده شاهزاده حسین و بی بی شهربانو از در دو کیلومتری شمال غرب روستا پلی قدیمی به نام بانو صحرا وجود دارد که از نام منطقه که به همین نام است گرفته شده.

این پل آجری در دوره صفوی ساخته شده که تنها دوپایه و بخشی از تاق های آن باقی مانده است البته دیدن روستای سرسبز و خوش آب و هوای فشند را هم به همه کسانی که به این منطقه سفر می کنند، توصیه می کنیم.

درکه و دربند

یکی از مکان های دیدنی تهران درکه نام دارد که در شمال غرب تهران واقع شده است. این مکان در پاییز به تابلوی نقاشی می ماند که یک طیف رنگی از رنگ های متنوع برگ درختان و انارهای ترک خورده قرمز را پیش چشم گردشگران ترسیم می کند. کوه پیمایی در کنار رودخانه تا فراز ارتفاعات پلنگ چال و تله کابین توچال نیز از تفریحات لذت بخش درکه است .

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: