به گزارش برنا؛ هیجان راه رفتن روی پلی که بین آسمان و زمین معلق باشد و به هیچ ستونی تکیه نکرده باشد، قابل وصف نیست. حال اینکه چشم اندازی که با آن روبرو باشید بهشت سرسبزی از خطه شمال باشد و شما را در عمق زیبایی خود مبهوت کند. پل معلق نمک آبرود چنین حسی را به شما منتقل می کند، پلی که در گذر از آن با هر قدمتان لرزشش را حس می کنید. این پل چوبی یکی از پرطرفدارترین جاذبه های شهرک توریستی نمک آبرود در میان گردشگران است.

پل1

 

چرا بازدید از پل معلق نمک آبرود پیشنهاد می شود؟
این پل در دل جنگل سرسبزی ساخته شده است.
برای رهاسازی آدرنالین بسیار مناسب است.
عبور از این پل تنها چند دقیقه طول می کشد.
اگر هوا مه آلود باشد، هیجان عبور از پل معلق نمک آبرود ۲ چندان می شود.
در کنار پل معلق نمک آبرود جاذبه های تفریحی متعددی قرار دارند.

 

موقعیت پل معلق نمک آبرود

شهرک توریستی نمک آبرود در جاده چالوس به تنکابن و در مجاورت ساحل و پارک جنگلی قرار گرفته که به غیر از جاذبه های طبیعت گردی فوق العاده اش، دارای امکانات تفریحی متنوعی مثل تله کابین، زیپ لاین، باشگاه تیراندازی، شهربازی، کارتینگ و سورتمه است. پل معلق نیز یکی از همین جاذبه هایش به حساب می آید و در بالای قله دیو حمام و بر روی یک دره ساخته شده است. حتما قله دیو حمام و افسانه های پیرامون چاله آن را شنیده اید؛ این جنگل کوهستانی خودش از جاذبه های طبیعت گردی محبوبی به شمار می رود.

 

مشخصات پل معلق نمک آبرود

این پل چوبی بر روی دره ای قرار دارد و ارتفاع آن از سطح زمین ۴۵ متر است و طول پل به ۱۵۰ متر می رسد. پل معلق نمک آبرود عرض کمی دارد و بازدیدکنندگان باید یکی یکی و پشت سر هم از روی پل بگذرند. در این مسیر ۱۵۰ متری از دل جنگل انبوهی خواهید گذشت و گاهی باید شاخه ها را کنار بزنید تا راهتان را باز کنید. ممکن است هوا مه آلود باشد و هیجان گذشتن از آن بیش تر شود. برای عبور از این پل اقدامات ایمنی لحاظ می شود و هیچ خطری بازدیدکنندگان را تهدید نمی کند.

 

برای عبور از پل معلق نمک آبرود باید کجا رفت؟

شهرک توریستی نمک آبرود به خودی خود بسیار بزرگ و وسیع است و باید برای دسترسی به برخی از جاذبه های آن پیاده روی کنید یا سوار تله کابین شوید. پل معلق نمک آبرود در ارتفاعات شهرک قرار گرفته و برای رسیدن به آن باید سوار تله کابین خط ۲ شوید. این خط تله کابین تازه تاسیس است و بعد از سوار شدن چشم اندازهای معرکه ای از شهرک و دریای خزر را خواهید دید. زیپ لاین نمک آبرود هم در کنار همین پل معلق قرار دارد و می توانید بخش دیگری از رهاسازی آدرنالین را با این زیپ لاین تجربه کنید.

 

 

پل2

 

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از پل معلق نمک آبرود چه قدر است؟

عبور از پل معلق نیز مانند دیگر جاذبه های تفریحی نمک آبرود رایگان نیست و برای گذشتن از آن باید بلیط خریداری کرد. معمولا بازدید از نمک آبرود تنها به عبور از این پل محدود نمی شود و جاذبه های دیدنی بسیاری در انتظار شماست. پس حدود نصف روز کافیست تا از این شهرک بازدید کنید اما عبور از این پل فقط چند دقیقه طول می کشد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: