زنان را این‌ گونه خوشحال کنید

در مطلب زیر به چند روش ارزان (با توجه به وضعیت اقتصادی) و در عین حال ارزشمند برای تکریم مادران و زنان جامعه پرداخته شده است.

به گزارش برنا؛ روز ولادت حضرت زهرا (س) بهانه خوبی است تا از زحمات مادران و زنان جامعه تقدیر کنیم؛ البته امروز که دشمن، خوب نقش کلیدی و محوری زنان جامعه را درک کرده و به اعتراف خودشان نشانه‌گیری بسیاری از هجمه‌های رسانه‌ای‌شان، به سوی زنان ایرانی است؛ در چنین شرایطی تکریم مادران و زنان جامعه باید بیشتر در دستور کار قرار بگیرید و ویژه‌تر از شرایط عادی به این موضوع پرداخته شود.

قطعا هدیه دادن بهترین روش برای ابراز محبت است و همه ما چه زن چه مرد از گرفتن هدایای مختلف خوشحال می شویم و بهتر است اگر توانایی تهیه کردن هدیه  را داریم با توجه به سلیقه و احتیاجات عزیزانمان برای آن ها هدایایی تقدیم کنیم، اما در این نوشتار سعی شده چند روش ارزان (با توجه به وضعیت اقتصادی)، ولی در عین حال ارزشمند را برای تکریم مادران و زنان جامعه با هم مرور کنیم.

معجزه بوسیدن

دست‌بوسی یا بوسیدن پیشانی و حتی پای والدین به خصوص مادران، هم توصیه شده توسط شریعت و هم جزوی از منش بزرگان است؛ این سنت حسنه آنقدر ارزشمند است که در روایات آمده اگر کسی پدر و مادرش در قید حیات نیست، می‌تواند سنگ قبر پدر و مادرش را ببوسد؛ روز مادر فرصت مناسبی است که انسان با بوسیدن دست مادرش هم دل مادر را جلب کند و هم روح خود را تعالی بخشد.

قبول مسئولیت امور داخلی منزل

نداشتن فهم درست از مسایل، نقش‌ها و مسئولیت‌های زن و مرد از یکدیگر یکی از دلایل وجود اختلاف در خانواده است، یکی از مواردی که مردان خانه می‌توانند هم از همسرشان دلجویی کنند و هم با سختی و مشقت‌های خانه‌داری آشنا شوند، به عهده گرفتن برخی از امور منزل برای یک روز است؛ در چند که کمک کردن مستمر زن و شوهر به یکدیگر هم توصیه اسلام و هم مشاوران خانواده است.

فرزندان هم می‌توانند برای قدردانی از زحمات مادری، یک یا چند روز به بهانه روز مادر، به مادرشان مرخصی دهند و امورات منزل را خودشان به دست بگیرند.

نامه محبت آمیز بنویسید

‌می‌گویند ابراز عشق و علاقه دروازه فتح قلوب است؛ نوشتن نامه یکی از روش‌های تاثیرگذار برای بیان احساسات آدمی است؛ در نوشتن نامه برخی از پارامتر‌هایی مانند خجالت، حذف می‌شود و صراحت کلام بیشتر خود را بروز می‌دهد، و لذا بیان احساسات با نگارش متن، در مواردی بیشتر از ابراز کلامی است. نامه حضرت امام (ره) را به همسرشان یکی از مواردی است که می‌تواند الگوی مناسبی برای افرادی باشد که گمان می‌کنند، چون سنی از آنان گذشته حتما برای چنین ابراز محبت‌هایی دیر شده است.

به رخ کشیدن نقش همسری یا مادری

باغبانی را تصور کنید که در جوانی نهالی کاشته و سال‌ها عمر و سرمایه خود را ذره ذره، پای این نهال ریخته است؛ به نظر شما چه جیزی این باغبان را بسیار خوشحال می‌کند؟ همین حس را صد‌ها برابر بزرگتر کنید، شاید بتوانید حس مادرانه یک زن را درک کنید وقتی که فرزندش قد کشیده و اکنون این فرزند می‌خواهد روز مادر را به او تبریک بگوید.

به نظر شما چه چیزی بیشتر از همه چیز می‌تواند این مادر را خوشحال کند؟ حتما یک زن، وقتی به صراحت از فرزندش بشنود که موفقیت‌های امروز این فرزند مدیون زحمات مادرانه بوده، مانند آن باغبانی که ثمره زحماتش را می‌بیند، بسیار حس خوشحال‌کننده‌ای خواهد بود.

انتهای پیام/

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده