پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در سال 92 امید تازه ای در دل جوانان کشور ایجاد شد، امیدی که ناشی از وعده ها و صحبت های ریاست محترم جمهور بود.

از حق نگذریم دولت تدبیر و امید تلاش زیادی برای احقاق حقوق جوانان انجام داد اما متاسفانه به دلیل مدیریت ضعیف دولت های نهم و دهم در حوزه جوانان که منجر به ادغام سازمان ملی جوانان و وزارت ورزش شد، مشکلات جوانان کشور نیز به حاشیه رفت و عملا این جونان بودند که در وزارت خانه ورزش و جوانان به حاشیه رفتند.

طی سال های اخیر معاونت امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش اقدامات مناسبی برای جوانان این مرز و بوم انجام داده که رشد چشمگیر کمی و کیفی سمن ها، ارائه وام ازدواج، تشکیل مجمع خیرین ازدواج نمونه هایی کوچک از این اقدامات می باشند.

در سال 94 دکتر گلزاری معاون وقت امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش طی مصاحبه ای از احیای دوباره سازمان جوانان سخن گفتند و طی تلاش هایی که صورت گرفت دکتر روحانی در تاریخ 17 اردیبهشت امسال طی دستوری به رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور خواستار اقدامات لازم برای احیای سازمان ملی جوانان شد.

این دستور امید تازه ای برای میلیون ها جوان کشور ایجاد نمود، امروز بعد از گذشت چندین ماه طرح احیای سازمان ملی جوانان به مجلس شورای اسلامی برده شده است و قرار است طی روزهای آینده در کمیسیون اجتماعی مجلس به رای گذاشته شود.

مسائل جوانان پراکندگی بسیاری در ساختار اجرایی کشور دارد که تنها سازمانی مستقل قادر به حل آن خواهد بود.

حال باید دید نمایندگانی که با تلاش و رای همین جوانان به عنوان وکیل آن ها به مجلس شورای اسلامی راه یافته اند آیا صدای این جوانان را خواهند شنید و توجهی به امید و آرزوی آنان دارند؟

جوانانی که چشم هایشان امروز به مجلس شورای اسلامی دوخته شده است.