در جلسه کمیسیون ماده ۵ به ریاست شهردار تهران صورت گرفت؛

طرح احداث ساختمان جایگزین پلاسکو مورد موافقت قرار گرفت

طرح احداث ساختمان جایگزین پلاسکو مورد موافقت قرار گرفت

جلسه کمیسیون ماده پنج شهرتهران به ریاست سید محمدعلی افشانی شهردار تهران با موضوع ساختمان پلاسکو با حضور معاونین وزارتخانه و سازمانهای عضو، سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان،مقیمی استاندار تهران ، هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران ، حناچی معاون شهرسازی و معماری و اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، علی اشراقی با اشاره به اینکه ساختمان پلاسکو، ساختمانی تجاری در ضلع شمال شرقی چهارراه استانبول و به عنوان اولین ساختمان ساخته شده با اسکلت فلزی و جزء اولین ساختمانهای  بلند در تهران  بود و یکی از مهمترین مراکز تولید و فروش پوشاک در تهران یاد میشد، اعلام کرد: با ارائه  توضیحات مبسوط مشاور طرح ساختمان پلاسکو و ارائه آلترناتیوهای طراحی متعدد و با انعقاد توافق نامه ای که در دفتر استاندار تهران تنظیم شده است، با احداث بنا در بخش فرو ریخته ساختمان در مساحتی حدود یکهزار متر مربع در 5 طبقه زیرزمین و 15 طبقه روی آن که یک طبقه به یادمان شهدای آتش نشانی اختصاص می یابد و در 100% مساحت و به صورت تجاری موافقت بعمل آمده است.

اشراقی افزود: فرایند تهیه طرح معماری به صورت ویژه با همکاری حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران انجام می شود و این معاونت ملزم به  رعایت ضوابط و مقررات عرصه و حریم آثار تاریخی مدرسه و کلیسای ژاندارک ، خانه مشیرالدوله پیرنیا و خانه سردار معتمد .... که توسط سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کشور تهیه شده است، می باشد.

در ادامه جلسه طرح ساماندهی میادین منیریه ، محمدیه و بهارستان پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مطابق نظر کارگروه فنی با کلیات طرح و شرایط محدود کننده آن موافقت و مقرر شد جزئیات آن پس از بررسی کامل کارگروه مجددا ارائه شود .

شایان ذکر است در این جلسه همچنین طرح موسوم به پل آسمان در محدوده شهرداری منطقه 22 و به منظور اتصال جنگل چیتگر به دریاچه شهدای خلیج فارس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد ارائه گزارش در چهارچوب ضوابط کمیسیون ضمن  مطالعات ترافیکی و شهرسازی در خصوص پهنه بندی و بارگذاری تکمیل و پس از تایید کارگروه به جلسه ارائه شود .

در انتهای جلسه و بنا به نظر شهردار تهران ، بحث و بررسی ویژه ای در خصوص مصوبه قبلی کمیسیون ماده پنج در خصوص اراضی پادگان 06 صورت گرفت و مقرر شد مباحث صورت گرفته توسط دبیرخانه و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران  به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران منعکس گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده