به گزارش گروه اجتماعی برنا، رضا محبی  با تشریح ویژگی‌ها دیوار نگاره تقاطع بزرگراه کردستان و خیابان شهید گمنام که مورد توجه مردم قرارگرفته است، گفت: روح الله خسروی نژاد از عکاسان خوب کشورمان در سیل نوروزی عکسی را ثبت کرده که به نماد مقاومت ایرانی‌ها در سیل اخیر تبدیل شده است. معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران هم با کسب اجازه از این عکاس، امتیاز استفاده از این اثر هنری را کسب کرده است.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در استان های مختلف سیل زده گفت: در اصل عکس چند نفر از مردم و افراد نظامی در اتحادی ملی اجازه ندادند پرچم وطن به زمین بیافتد و در شهرداری تهران نیز تلاش کردیم در راستای به نمایش گذاشتن زحمات ماموران شهرداری از این عکس روایت گری متفاوتی داشته باشیم.

محبی با بیان اینکه این عکس به دلیل روایت گری از یک  اتفاق در جریان سیل توانست بیش از پیش اثر گذار باشد و به نوعی به نماد سیل در ایران تبدیل شود، عنوان کرد: در دنیا آثار بزرگ و معروف مدام مورد بازخوانی و بازروایت های مختلف قرار می‌گیرد و از این عکس نیز بازخوانی متفاوتی صورت گرفت.

مدیر روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه در این عکس، تلاش مردم و نظامیان، برای برافراشته کردن پرچم ایران نشان داده می شود، گفت: این عکس به نماد همبستگی تبدیل شده است و  همه باید در راستای پاسداشت و حفظ پرچم کشورمان تلاش کنیم. ما نیز با بازخوانی این عکس سعی کردیم دلاوری خادمان مردم در شهرداری را که به سهم خود از این پرچم حفاظت می کنند، نشان دهیم چراکه آن ها برای تعالی کشور به مردم خدمت می کنند.