به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی برنا؛ الهام فخاری رییس کمیته اجتماعی شورا در جریان یکصدو پنجاه و پنجمین جلسه شورا در تذکری به شهرداری تهران خواستار توضیح شهرداری درباره عدم تحول در نظام مدیریت پسماند شد.

او در سخنان خود ضمن تاکید بر بازنگری و بهبود الگوی مدیریت پسماند در شهر تهران این ضرورت را از جمله مساله های کلیدی مدیریت شهری و ابر شهر تهران دانست که همچنان دچار توقف و تعلیق است.

فخاری ادامه داد: وضعیت پسماند نه تنها مسائل  محیط زیستی، خدماتی بلکه اجتماعی است که بی توجهی به اصلاح نظام مدیریت پسماند تهران به وضعیت شهرستانها و شهرها و روستاهای استان هم آسیب رسانده است.

رییس کمیته اجتماعی شورا با بیان اینکه نظام مدیریت پسماند در تهران هنوز نه در سامانه های برخط  و پرتال، نه در کسب و کارهای مجازی (اپلیکیشن ها) و نه در فرایند عملیات شهری تحول نیافته است تاکید کرد: سامانه های تبلیغاتی، رسانه ای و آموزش شهروندی تحرکی در این موضوع ندارند و تنها در خصوص قیمت های فی مابین کارفرما (شهرداری) و پیمانکاران اصلاح صورت گرفته است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به چند جانبه بودن پیامدهای اجتماعی و ضرورتهای سلامت شهری تاکید کرد شهرداری در خصوص عدم تحول در نظام مدیریت پسماند توضیح دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: