به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ سرهنگ کارآگاه علی گودرزی معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت: در ساعت یک بامداد ۲۹ تیرماه امسال طی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مأموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد از فوت یک مرد جوان ۳۵ ساله در بیمارستانی در محدوده نازی آباد مطلع شدند.

او افزود: مأموران کلانتری بلافاصله به بیمارستان مراجعه و ضمن تشکیل پرونده‌ای در این خصوص، موضوع را به کارآگاهان اداره دهم (ویژه قتل) اطلاع می‌دهد و کارآگاهان به همراه تیم بررسی صحنه جرم تشخیص هویت و قاضی کشیک ویژه قتل به بیمارستان اعلامی مراجعه کردند.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت: در تحقیقات اولیه و معاینه جسد مشخص شد وی با شی تیزی (چاقو) از ناحیه خلفی کمر به بالا دچار جراحت شدید شده و در اثر شدت خونریزی به قتل رسیده است.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: در تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با فردی روبرو شدند که اظهار داشت: یکی از دوستان مقتول به نام "فرهاد "بوده و "سیامک" (مقتول) را با خودروی پراید شخصی خودش به بیمارستان منتقل کرده است.

او افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی، فرهاد به کارآگاهان گفت: من حدود چند سالی هست با سیامک و رامین دوست هستم و روز حادثه او به من زنگ گفت بریم پارک‌ی حسابی از "شاهین" (قاتل) دارم بگیریم که به اتفاق "رامین" به محل رفتیم، راهی پارک شقایق واقع در خانی آباد شدیدم، او (مقتول) به من گفت جلوی ورودی پارک منتظرم باش و "سیامک" به اتفاق "رامین" به داخل پارک رفتند که پس از گذشت حدوداً یک ربع دیدم سیامک بحالت نیم خیز و کشان کشان و دست به پهلو به سمتم تنها می‌آید که پرسیدم "رامین" کو گفت او فرار کرد که سریعاً کمکش کردم و سوار خودروم کردم که در نیمه راه متوجه خونریزی شدید وی شدم؛ بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم و او را به بیمارستان آوردند که متاسفانه فوت کرد.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه فرهاد به عنوان اولین مظنون به قتل به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد، افزود: "فرهاد" به کارآگاهان در ادامه اظهارات خود گفت: من شاهین را یکی دوبار بیشتر ندیده ام.

او با بیان اینکه کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مرد جوان سریعاً دوست دیگر مقتول به نام رامین را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند، گفت: رامین در پلیس آگاهی اظهار داشت: روز حادثه من به اتفاق سیامک (مقتول) وارد پارک شدیم و شخصی به نام شاهین که از او طلب داشت را دیدم اول کمی با هم صحبت کردند که پس از گذشت چند دقیقه درگیری لفظی پیش آمد و دعوا بالا گرفت که شاهین رو به من کرد و گفت با تو کاری نداریم و برو که حسابی ترسیده بودم، سریعاً فرار کردم و بعداً شنیدم او به قتل رسیده است.

کارآگاهان با شنیدن اظهارات هر دو مظنون و اطلاعات به دست آمده دستگیری شاهین (قاتل) را در دستور کار خود قرار دادند و موفق به شناسایی مخفیگاه قاتل در محدوده خانی آباد شدند و با هماهنگی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران در سیزدهم مردادماه شاهین دستگیر شد.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی اعلام کرد: متهم پس از گذشت هفت روز مقاومت در نهایت لب به اعتراف گشوده و قتل دوستش سیامک به انگیزه اختلاف مالی معترف شد.

بیشتر بخوانید:

فوت وحشتناک سارق حین سرقت کابل های دکل فشار قوی

قتل زنی که دخترش از رابطه‌ی او با مردی خبر داشت

کشف انبار نگهداری از تلفن‌های همراه قاچاق

نامادری معتاد دخترک ۸ساله و پسرک ۱۲ساله بشدت آزار داد

خودسوزی یک مادر پس از مرگ خود خواسته فرزندش

دستگیری سه سارق لوازم خودرو در محله خزانه تهران

سرهنگ گودرزی گفت: با توجه به دستگیری قاتل و اعتراف صریح به بزه انتسابی او با صدور قانونی از سوی مقام قضائی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ است.

معاون جرائم جنایی پلیس آگاهی در پایان، با توصیه به شهروندان، گفت: بیش از یک سوم قتل‌های کشور به صورت ناگهانی و با استفاده از سلاح سرد اتفاق می‌افتد و این در حالی است که حمل سلاح سرد، جسارت نزاع با دیگران را افزایش می‌دهد؛ نزاعی که در هر حال برنده‌ای ندارد. همراه داشتن سلاح سرد و استفاده از آن، بی شک پشیمانی و ضرر به دنبال داشته و انگیزه ارتکاب جرم را افزایش می‌دهد؛ خویشتن داری، متانت، تدبیر و مدارا در پیشگیری از انواع خشونت و حتی قتل، نقش چشمگیر و غیر قابل انکاری دارد و بدانیم که در نزاع‌های آنی، به طور ناخودآگاه از سلاح سرد در دسترس استفاده می‌شود؛ بنابراین، سلاح سرد با خود حمل نکنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: