به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا؛ در ابتدا این نشست که مصادف با ۲۲ مردادماه روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی بود، اعضای سمن های جوانان سه استان آذربایجان غربی، خراسان شمالی و لرستان دغدغه های و مشکلات خود را در حوزه جوانان با وزیر ورزش و جوانان در میان گذاشتند.

در ادامه مسعود سلطانی فر؛ وزیر ورزش و جوانان  با گرامی داشت اعیاد قربان و غدیر و تبریک به تمامی مسلمان جهان به موضوع موفقیت جوانان در تمامی عرصه ها پرداخت گفت: در تمامی زمینه  ها خوشبختانه شاهد حضور موثر جوانان بوده ایم و مطمئنا این موفقیت ها و دستاوردها نیز باعث شور و شعف در بین مردم خواهد شد.

اراده دولت بر توانمند سازی حقوق بگیران

وی در خصوص آینده  نظام باتوجه به شرایط سخت اقتصادی و تحریم های ظالمانه که تاریخی و بی سابقه است نیز گفت: نسبت به آینده بسیار خوشبین هستم و آینده این نظام و مردم و جوانان را روشن و امیدوار کننده می بینم. در حال حاضر با تحریم هایی مواجه هستیم که در طی 40 سال اخیر سابقه نداشت و به این حد مورد تهاجم نبوده ایم. اراده دولت این است که حقوق بگیران را توانمند سازد تا فشارها وارد شده به مردم کمتر شود ،خیلی دور نیست که این شرایط سخت به اتمام برسد، چون به تعبیر دشمنانمان بسیار توانمند ،قوی و مجهز شده و برای منافع آنان در منطقه نیز خطرناک شده ایم به صورتی که آن منافع را تهدید می کنیم البته این حرف ها تعبیرهای دشمنان کشور ما است.

آمریکا دست به دامن اروپا شده است

سلطانی فر افزود: دستاوردی بزرگ است که منافع خود را ارجع بدانیم و کاری تاریخی است که دشمنانمان  به این شکل احساس خطر کنند . امروز تمامی اروپایی ها با حمایت و تحریک ترامپ‌ خواهان بازگشت ما به برجام هستند، در هر صورت در شرایط ویژه ای قرار داریم که آمریکایی های در آن گیر کرده اند و طبیعی است که ضد و نقیض گویی هایی که از سوی  آمریکا ها مطرح می شود  نشان دهنده این استکه آنان دست به دامن اروپایی ها برای خاتمه دادن به این موضوع شده اند، چون می دانند ایران کشوری است با سابقه ۷ الی 10 هزار ساله تاریخی و فرهنگی که می تواند در مقابل هر تهاجمی بایستد و از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی با عزت و افتخار دفاع می کند . آنان نیز واقف هستند که ایران با کشورهای دیگری که تحت سلطه و اشغال آنان است متفاوت است.

چالش امروز با آمریکا با ایستادگی ملت قهرمان ایران با اقتدار منافع ملی خاتمه می یابد

وزیر ورزش و جوانان در رابطه با امیدی که در کشور حکم فرماست نیز بیان کرد: خوشبختانه خیلی امیدواریم و چالش امروز ما با امریکایی ها با ایستادگی‌ ملت قهرمان ایران و با اقتدار منافع ملی خاتمه خواهد یافت و از این گردنه سخت سربلند بیرون خواهیم آمد چون می دانیم در مقابل اراده ملت هیچ قدرتی نمی توانند عرض اندام کند.

وی افزود: در خیلی از سطوح های مختلف مخصوصا پایه های ورزشی شاهد کسب رتبه های اول  در آسیا و حتی در جهان هستیم، آینده ایران  بسیار روشن و درخشان است و تجربه ۴۰ ساله گذشته به ما کمک خواهد کرد که درمقابله با مشکلاتی که گریبانگیر کشور شده مقابله کنیم و آینده این کشور در برنامه های توسعه هفتم و هشتم بسیار روشن تر از همیشه خواهد بود.

سریعتر باید کادرسازی های لازم صورت گیرد

وزیر ورزش و جوانان در رابطه با وظیفه دولتمردان برای آینده نیز عنوان کرد: مهم ترین وظیفه ما این است که با استفاده از سازوکاری که داریم هرچه سریعتر کادرسازی های لازم را انجام دهیم تا مدیران موفق و آینده نگر که دید استراتژیک دارند را پرورش دهیم.

مدیران آینده ایران از میان اعضای سمن ها می آیند

وی افزود: ما سمن های مردم نهاد را به عنوان مهم ترین سازوکار کادرسازی و توانمد سازی نیروها در سطح کشورمی بینیم در آینده شاهد خواهیم بود که بیشتر مدیران در سطوح مختلف مدیریتی کشور از اعضای سمن ها در حوزه های مختلف خواهند بود چون توسعه گرا و دید بلند مدت دارند و همچنین اراده مشارکت اجتماعی را نیز دارند.

انتخاب سه مدیر جوان طی هفته گذشته

سلطانی فر در خصوص رویکرد وزرات ورزش و جوانان در رابطه با بکارگیری نیروهای جوان در سطوح مختلف مدیریتی نیز بیان کرد: رویکرد ما  جابجا کردن مدیران و جوانگرایی است که در سطوح مختلف نیز صورت گرفته است و در آخرین اقدام نیز ،طی هفته گذشته ۳ مدیر در این راستا از بین جوانان زیر ۴۰ سال انتخاب شده اند ، ما این رویکرد را داریم که سن مدیران را زیر ۴۰ سال بیاوریم و نسلی باشند که بیش از ۱۵ سال امکان مدیریت و تجربه اندوزی و بازدهی مناسب را داشته باشند.

وی تصریح کرد: همین رویکرد را در فدراسیون ها نیز داشته ایم ، به شکلی که فردی بوده است که ۲۸ سال سابقه ریاست بر مسند فدارسیونی را داشته اما حال  جای خود را به یک جوان داده است و خوشبختانه وزرات ورزش و جوان در حوزه جوانگرایی جزو 3 وزارتخانه برتر در این زمینه بوده است.

 در پایان این مراسم از سامانه توانمند سازی جوانان در راستای ارتقا و تسهیل فعالیت ها در حوزه جوانان توسط وزیر ورزش و جوانان با حضور معاون امور جوانان وزرات ورزش و جوانان و اعضای مجمع سمن های مردم نهاد حوزه جوانان 3 استان خراسان شمالی، آذربایجان غربی ولرستان رونمایی شد.

خبرنگار: امجد عبدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: