به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ این اجساد در شهر گواردالاخارای در غرب مکزیک کشف شده و دلیل کشف آن بوی بدی بود که مدتها در این منطقه احساس می شد.

اجساد این افراد در حدود ۱۱۹ کیسه سیاه قرار داده شده بود.

منطقه گواردالاخارا در ایالت خالیسکو یکی از پرخشونت ترین مناطق مکزیک قرار داشته که مرکز درگیری های گروههای توزیع مواد مخدر است. این دومین بار در این ایالت است که نیروهای امنیتی مکزیک اجساد شمار زیادی را که در یک گور دسته جمعی دفن شده اند، کشف کرده اند.

اکثر اجساد این افراد تکه تکه شده بود و به همین دلیل عوامل پزشکی قانونی برای تشخیص هویت آنها کار سختی داشته اند. هنوز هویت بیشتر این افراد شناسایی نشده اند.

بیشتر بخوانید:

پیدا کردن جسد مفقود شده پس از ۲۲ سال به کمک گوگل مپس

۹ کشته و ۲۸ زخمی در برخورد مرگبار یک اتوبوس و کامیون

به سرقت رفتن توالت فرنگی طلا

کشف 2 هزار جنین در خانه یک پزشک !

قاتل ماهی ها دستگیر شد

مرد سالخورده در دادگاه: نمی‌خواستم پسر معتادم را بکشم!

خاکستر شدن جعبه‌های چوبی در آتش

کانکس کارگران در شمال شرق تهران طعمه آتش شد

درهای ترسناک مترو در کمین پرتاب مسافران

یک سازمان محلی که از جمله اقداماتش یافتن افراد مفقود شده بوده، از دولت مرکزی خواسته تا متخصصان بیشتری را برای شناسایی هویت این اجساد به این منطقه اعزام کند.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهوری مکزیک از زمان به قدرت رسیدن در دسامبر گذشته قول داده تا تدابیر لازم را برای مقابله با سطح حشونت گسترده در این کشور اتخاذ کند. بیش از ۲۰۰ هزار نفر از سال ۲۰۰۶ تاکنون طی خشونتها در مکزیک از جمله درگیری های مرتبط با فعالیت گروههای تبهکاری وهمچنین درگیری گروههای توزیع مخدر با نیروهای امنیتی کشته شدند.پس از ثبت رکورد بالای خشونت در سال ۲۰۱۸، خشونتها در سال ۲۰۱۹ نیز در این کشور همچنان بالاست.

پیشتر براساس آمارهای رسمی اعلام شده بود قتل و آدمکشی در مکزیک در نیمه اول سال ۲۰۱۸ تا ۱۶ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته که این افزایش رکورد جدیدی را در این رابطه ثبت کرده است.

وزارت کشور مکزیک اعلام کرد که درشش ماه اول سال ۲۰۱۸، ۱۵ هزار و ۹۷۳ مورد قتل در این کشور ثبت شد.این آمار در شش ماه اول سال ۲۰۱۷ ، ۱۳هزارو ۷۵۱ مورد بود. این، بالاترین آمار در این مقطع از زمانی است که اطلاعات مربوط به قتل و کشتارها از سال ۱۹۹۷ در مکزیک ثبت شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: