به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در بحث مربوط به خودرو و پیست ارزانی وجود ندارد اما نیاز نیست که هزاران دلار را برای به دست آوردن قطعات گران‌قیمت صرف کرد. در اینجا برخی قطعات ساده و نسبتاً ارزان‌قیمت و قابل‌ابتیاع وجود دارد که کمک می‌کنند تا شما یک دور پیست را سریع‌تر طی کنید.

E46-M3-EC-7s-Nurburgring-3

لاستیک‌های بهتر

اکثر کارشناسان به شما خواهند گفت که در بحث مربوط به بهبود کارایی خودرو در پیست، لاستیک‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کنند. با استفاده از مجموعه لاستیک‌های مسابقه‌ای اختصاصی، شما می‌توانید کارایی بالاتری در پیست داشته باشید و از پنچری آن‌ها در زمان استفاده‌ی روزانه آسوده‌خیال باشید. لاستیک‌های خوب گران هستند و شما با تحقیق می‌توانید لاستیک‌های زیادی را که چسبندگی بالایی داشته و درعین‌حال قیمتی متوسط دارند را بیابید.

wet_tires

لنت‌های ترمز مسابقه‌ای

شاید این مورد کمی متضاد به نظر برسد اما هرچقدر که سریع‌تر بتوانید توقف کنید، سریع‌تر نیز می‌توانید حرکت نمایید. ترمزهای بهتر با استفاده‌ی مکرر از بین نمی‌روند و به شما اجازه می‌دهند تا قبل از وارد شدن به پیچ، مدت‌زمان بیشتری گاز بدهید. لنت‌های ترمز مسابقه‌ای ترکیبات مختلفی دارند. برخی فقط در هنگامی که واقعاً داغ باشند خوب عمل می‌کنند درحالی‌که دسته‌ی دیگر به طیف‌های وسیع دمایی مقاوم هستند. با کمی تحقیق و جست‌وجو می‌توانید برخی از این لنت‌ها را با قیمتی عالی پیدا کنید.

Racing Brake Pads

روغن ترمز با تحمل دمای بالا

زمانی که می‌خواهید از حداکثر توان ترمز استفاده کنید، در واقع در حال تولید دمای بسیار بالای ترمز هستید. دمایی که شاید برای تبخیر روغن ترمز کافی باشد. روغنی که می‌جوشد حباب‌های هوا را تولید می‌کند که برخلاف خود روغن می‌تواند متراکم شده و زمانی که این اتفاق رخ دهد، پدال ترمز به کف می‌چسبد و شاید خودرویتان با دیواره‌ی پیست برخورد نماید. برخی روغن‌های ترمز در طول زمان رطوبت را جذب می‌کنند که نقطه‌ی جوش را کاهش می‌دهد بنابراین در ساده‌ترین حالت شما باید قبل از ورود به پیست روغن ترمز را عوض کنید اما اگر می‌خواهید بهترین کار را انجام دهید، روغن اصلی را با نمونه‌های DOT 4 یا DOT 5.1 جایگزین کنید.

racing-brake-fluid-and-brake-equipment-

رینگ‌های سبک‌وزن

اکثر مردم رینگ‌های جدید را برای بهبود جلوه‌ی ظاهری خودرو بکار می‌گیرند اما اگر شما می‌خواهید وارد پیست شوید، به رینگی احتیاج دارید که کارایی را بهبود ببخشد و این به معنای وزن کم است. رینگ‌های سبک‌تر وزن بی فنری (بخشی از وزن خودرو که توسط سیستم تعلیق حمایت نمی‌شود) را کاهش می‌دهند که به رینگ اجازه می‌دهد تا در برابر دست‌اندازها سریع‌تر واکنش نشان داده و باعث بهبود چسبندگی خودرو شود. نیاز نیست که این رینگ‌ها جذاب یا گران‌بها باشند! فقط کافی است که وزن کمی داشته باشند. با خرید رینگ‌های دست‌دوم می‌توانید پول خود را حفظ کنید اما مطمئن شوید که رینگ‌های مورداشاره خسارت‌دیده یا تاب‌خورده نباشند.

adv1-nissan-GTR-R35-lightweight-jotech-motorsport-forged-racing-wheels-A

جذب‌کننده‌های شوک قابل تنظیم

جذب‌کننده‌های قابل تنظیم (دامپرها) به خریداران این اجازه را می‌دهند که میزان فشردگی و بازشدگی را تنظیم کنند. برخی شوک‌ها قابلیت تنظیم انفرادی برای میزان بازشدگی و جمع شدن را دارند. این قطعات به شما اجازه می‌دهند تا هندلینگ خودرو را به دست بگیرید و توازنی مثال‌زدنی را در شرایط متفاوت پیست به دست آورید. شوک‌های قابل تنظیم می‌توانند به‌صورت قطعات مجزا و یا به همراه تجهیزات دیگر خریداری شوند.

STREEET A kit w logo