به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ اما چیزی که هرگز این لیست‌ها به شما نمی‌گویند چرایی ارزان بودن این خودروها است.

دلیل اصلی ارزان بودن این خودروها به این دلیل است که در حقیقت شما در حال خرید مشکل فرد دیگری هستید. برای مثال ب‌ام‌و را در نظر بگیرید که همیشه پای ثابت این‌گونه لیست‌ها است. بله مطمئناً شما می‌توانید یک سری 5 یا سری 7 متعلق به دهه‌ی 90 میلادی و بعد از آن را با بهای زیر 5 هزار دلار بیابید اما باید بعداً 5 تا 8 هزار دلار دیگر برای خرج آن کنار بگذارید و آن روز خیلی دور نخواهد بود. قطعات این‌گونه خودروها ضرورتاً گران نیستند اما کار روی آن‌ها پیچیده‌تر از کار روی یک هوندا آکورد است و برای تعویض یک قطعه‌ی ارزان باید دستمزد زیادی پرداخت.

auto-used-car-search-engine

اگر نگاهی به بازار دست‌دوم‌ها بیندازید ب‌ام‌وهای کارکرده‌ی زیادی را خواهید دید که هزینه‌ی زیادی دارند. برخی مدل‌ها از مشکلات ساب‌فریم‌ها رنج می‌برند و همچنین پلاستیک‌های نامناسبی نیز در سیستم خنک‌کننده بکار رفته که باید چند هزار کیلومتر یک‌بار آن‌ها را تعویض نمود.

1d60c7794ae9815aaf1122f825a7c63f

این‌گونه خودروهای مشکلات معمول زیادی دارند که شاید در نگاه اول خود را نشان ندهند اما قطعاً دیر یا زود با آن‌ها مواجه خواهید شد. شاید با پول اندک صاحب خودروی لوکسی شوید اما این نوع خودرو هزینه‌های نگهداری بالایی دارند.

در این‌گونه لیست‌ها اغلب خودروهایی با پیشرانه‌های حجیم به چشم می‌خورند و شاید بتوانید با چندین هزار دلار ناقابل صاحب خودرویی 8 و یا حتی 12 سیلندر شوید اما هزینه‌ی تعمیرات و سوخت آن بعدها زیاد خواهد بود.

w12-audi-a8

شما همین حالا می‌توانید یک آئودی A8 دوازده سیلندر را با بهای زیر 20 هزار دلار بیابید اما در هر بار باید مقادیر زیادی روغن تعویض نمایید.

انتخاب یک پیشرانه‌ی V شکل نیازمند هزینه‌های تعمیر و نگهداری زیادی است؛ و متأسفانه گرم شدن بیش‌ازحد این نوع پیشرانه‌ها منجر به خرابی واشر سرسیلندر خواهد شد و چند صد دلار خرج روی دستتان خواهد گذاشت.

2017-chevrolet-camaro-ss-1le-wheel-01

نگاهی هم به رینگ‌های بزرگ و غول‌آسا بیندازیم. رینگ‌های 19 و 20 اینچی شاید زیبا باشند اما باید پول بیشتری برای خرید لاستیک بپردازید. همین موضوع درباره‌ی سیستم ترمز و در واقع هر بخش دیگری صادق است. چراغ‌های زنون برای مثال اگرچه طول عمر بالایی دارند اما پس از چند سال گذشت از کارکرد خودرو باید تعویض شوند و هزینه‌ی بالایی دارند.

amazing-cheap-car

خب ما می‌گوییم خودرویی گران‌بها که پس از چندین سال کارکرد افت کرده را نخرید. اگر از حساب‌وکتاب سر درمیاورید و می‌توانید از پس هزینه‌ها بربیایید بله قطعاً خودرویی کارکرده اما جذاب را خواهید توانست صاحب شوید.

پس بهتر است برای یک‌بار هم که شده چشم را روی بهای ارزان این‌گونه خودروها بسته و انتخابی عاقلانه انجام دهیم!

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: