به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ به نقل از رکنا دکتر قاسم میری علی آباد در زاهدان درباره خبر منتشر شده در فضای مجازی در ارتباط با فوت یک پسر هفت ساله و جوان 27 ساله زاهدانی بر اثر تزریق سرم در مطب یک پزشک، اظهار داشت: طبق اظهارات خانواده بیماران فوت شده، این افراد در پی بیماری در چند مرحله به مطب یک پزشک در زاهدان مراجعه کرده و داروهایی به آن‌ها تزریق شده و در ادامه با توجه به اینکه از درمان پزشک جواب نگرفته و بدحال شده‌اند اجباراً در لحظات آخر به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

وی ادامه داد: فوت یکی از این دو نفر مربوط به اواخر اردیبهشت‌ماه و یکی از آن‌ها مربوط به یک ماه گذشته است؛ در واقع این افراد در همان لحظه تزریق سرم فوت نکرده‌اند. طبق بررسی انجام شده بیماری این افراد سرماخوردگی نبوده بلکه مربوط به بیماری سخت بوده که قاعدتاً نباید به مطب شخصی مراجعه می‌کردند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان خاطرنشان کرد: در مورد اولین نفر فوت شده که پسر بچه‌ای 7 ساله بوده در حال حاضر به دانشگاه شکایت و پرونده این شکایت به نظام پزشکی ارسال شده است.

میری علی آباد با بیان اینکه پرونده این فرد در نظام پزشکی در حال بررسی است و هنوز رای برای آن صادر نشده، عنوان کرد: در رابطه با جوان 27 ساله‌ای که حدود یک ماه پیش فوت کرده هنوز شکایتی به دانشگاه ارائه نشده اما خانواده این فرد به دادگاه و پزشک قانونی شکایت داده‌اند که در دادگاه نیز هنوز رای برای آن صادر نشده و مشخص نیست که قصوری در این زمینه وجود داشته یا خیر.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان علت پلمپ مطب این پزشک را تزریقات بدون مجوز اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه این مطلب مجوز تزریقات نداشته در حال حاضر پلمب شده است.