به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمدمهدی تندگویان، در نشست با معاونین جوانان استان‌ها که به میزبانی گیلان برگزار شد با تشکر از میزبانی این استان و برگزاری کارگاه توانمند سازی کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار ویژه معاونین امور جوانان استان‌ها گفت: این ابتکار خوبی بود که معاونین امور جوانان استان‌ها هم در کنار سمن‌ها در موضوعات کارگاهی شرکت کنند و با هم هماهنگ شوند.

وی با اشاره به اهمیت اختصاص روز سه شنبه هر هفته به امور جوانان گفت: گزارشی از سه شنبه های استانها که به روز جوانان اختصاص دارد به ما نرسیده است و ما به صورت عملیاتی کار گزارشگیری را انجام می دهیم.

تندگویان افزود: مدیران کل در تمام کارگروه‌ها، بخش‌ها و فعالیت‌ها باید از معاون امور جوانان خود استفاده کنند و این بخشنامه را به همه مدیران کل ابلاغ کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: از زمان حضور آقای تقی‌زاده در وزارت خانه وضعیت حوزه جوانان در استان‌ها بسیار بهتر شده و با نگاه مثبت ایشان آینده روشنی برای این حوزه در استانها متصورم.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: در حوزه مسائل مربوط به ثبت شناسه سمن‌ها در نظر داریم همایش مشترکی با حضور معاونان اجتماعی استانداری‌های کشور و معاونان جوانان ادارات کل ورزش و جوانان کشور به میزبانی یزد برگزار کنیم تا مشکلات مربوط به هر استان را به صورت تخصصی حل کنیم و به جمع‌بندی نهایی برسیم.

وی ادامه داد: تفکیک حوزه فرهنگی از حوزه جوانان استان‌ها در ساختار جدید وزارتخانه انجام شده و منتظر تصویب نهایی مجلس هستیم.

تندگویان با تاکید بر ضرورت تعامل معاونین امور جوانان با سمن‌ها گفت: معاونان جوانان استان‌ها باید با همه سمن‌های استان تعامل داشته باشند و این رویکرد کار با یک یا چند تشکل محدود باید در برخی استان‌ها تغییر کند.

وی ادامه داد: در عرض دو سال اعتبار حوزه جوانان 10 برابر شده و سعی کردیم تا جوانان و سمن‌ها انگیزه کار با ادارات کل ورزش و جوانان را پیدا کنند.

معاون امور جوانان در پایان گفت: امروز شانیت سمن‌های جوانان با عنایت ویژه مقام معظم رهبری احیا شده و این امر برای جوانان و تشکل‌ها بسیار باارزش است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: