به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛  حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، در پاسخ  به سوال که چرا حساسیت زیادی برای انتشار داده‌ها و شفافیت در شهرداری تهران وجود ندارد و همچنان بسیاری از اطلاعات در سامانه قرار نمی‌گیرد و با آن‌ها امنیتی برخورد می‌شود؟ گفت:  بعضی اوقات متأُسفانه شاهد این هستیم که مدیران برای فرار از شفافیت و داشتن  آزادی عمل بیشتردر ازای عدم شفافیت تلاش می‌کنند برخی زیرساخت‌ها فراهم نشود یا اگر هم فراهم شده کارکردشان دائمی نباشد و امکانات خارج از دسترس و یا سیستم خراب باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران اظهار کرد: به نظرم  این اتفاق باید با اراده جدی‌تر شکل بگیرد و این اراده جدی‌تر در دو بخش تقسیم می شود. ابتدا  این اراده باید در شورا شهر وجود داشته باشد از این رو تمام اعضا از ابتدای دوره پنجم بر آن تأکید دارند اما باید در سطح اجرایی یعنی در شهرداری هم شاهد باشیم که این فشار به زیرمجموعه وارد شود و همه به این موضوع تن بدهند.

او در رابطه با این امر که تهران طی چند سال آینده در حوزه هوشمندسازی در چه جایگاهی قرار دارد، گفت:  من فقط می‌توانم  امیدوار باشم ما تا پایان دوره به نقطه مطلوب برسیم هرچند واقعا کار را دشوار می‌بینم چون شهرداری با یک بدنه بسیار فربه و با ساختارهای بسیار موازی مواجه است و فکر می‌کنم به خط کردن چنین سازمانی کار دشواری است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: با وجود اراده‌‌ای که در سطح کلان وجود دارد نیاز به جدیت بیشتری است و امیدوارم این جدیت بیشتر را بتوانیم هم در شورا به خرج بدهیم که  با نظارت دقیق‌تر و تذکرهای بیشتر محقق می شود و هم شخص جناب آقای شهرداری و معاونینش این جدیت را بیشتر نشان دهند و ان‌شاءالله این اتفاق خیلی زود رخ بدهد.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: