به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ یاسر مرآتی، متخصص گوارش و غدد، در رابطه با این بیماری گفت: کبد دومین عضو بزرگ در بدن انسان است و مسئول رد کردن تمام مواد غذایی و نوشیدنی مصرف شده از صافی است که این بدان معناست که کبد فاکتورهای مضرر مواد غذایی را گرفته و آنها را به صورتی بدون ضرر وارد سیستم های دیگر بدن می کند.

او ادامه داد: کبد به طور طبیعی خود را توسط سلول‌هایی ترمیم و پاکسازی می‌کند. وجود چربی در کبد هر انسانی طبیعی است اما اگر کبدی دارای 5 تا 10 درصد چربی باشد کبد چرب نامیده می‌شود؛ کبد چرب یک موقعیت مخرب را در بدن ایجاد می‌کند و بدتر اینکه هیچ علامت هشدار دهنده‌ای در ابتلا ندارد.

این متخصص به علل ابتلا به این بیماری اشاره کرد و ادامه داد: اضافه وزن، مصرف مشروبات الکلی،مصرف مواد غذایی چرب، نداشتن فعالیت بدنی سالم، سوء تغذیه و فشار خون بالا، بارداری و مصرف داروهایی همچون آسپرین و تتراسایکلین و استامینوفن از جمله دلایل ابتلا به بیماری کبد چرب است. 

او به علائم و نشانه‌های کبد چرب اشاره کرد و توضیح داد: بی‌حالی، احساس خستگی و بی‌حالی مداوم، کاهش وزن و اشتها، حالت تهوع، ضعف عمومی، درد در مرکز و یا سمت راست بخش بالای شکم، سردرگمی، مشکل در تمرکز و گیجی از جمله علائمی است که مبتلایان به کبد چرب از آن رنج می‌برند.

مرآتی زرد شدن چشم را از دیگر علائم اختلالات کبد دانست و گفت: علاوه بر زردی چشم گاهی مبتلایان به این بیماری از پر آبی شکم، خارش دائمی، خستگی مدام و فراموشی سخن می‌گویند که به خودی خود از جمله نشانه‌های ابتلا به این بیماری است.