به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بیش از دو دهه قبل  مدیران دانشگاه تهران سعی داشتند طرحی اجرا کنند که دانشگاه تهران به شهری دانشگاهی مبدل شود و لازمه آن تملک املاک اطراف این دانشگاه بود؛ طرحی که پس از 20 سال با شکست مواجه شد و شورای عالی معماری و شهرسازی و همچنین دانشگاه تهران را ناچار به عقب‌نشینی کرد. از این رو 6 ماه پیش شورای عالی معماری شهرسازی پایان این طرح را اعلام کرد و بدین ترتیب خانه‌ها و املاک محدوده طرح توسعه دانشگاه تهران از فریز خارج شد.

طی این مصوبه طرح ساماندهی حوزه پیرامونی دانشگاه تهران با تغییر اساسی رویکرد با هدف جلب حداکثری مشارکت ذینفعان و ذی نفوذان و رعایت چارچوب ظرف 6 ماه باید توسط کمیسیون ماده 5 مورد بررسی قرار بگیرد و دانشگاه تهران مکلف است طرح نهایی را در کمیسیون ماده 5 تا آبان ماه سال جاری مصوب کند که شامل محدوده‌های حریم ثبتی دانشگاه تهران و قسمتی که تملک شده خواهد بود نه بیشتر .

حال در آستانه پایان وقت مقرر هستیم و دانشگاه تهران باید طرح ساماندهی را ارائه کند.

زهرا نژادبهرام، عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران، در رابطه با ارائه طرح ساماندهی از سوی دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تا پایان آبان ماه زمان دارد طرح جایگزین را ارائه کند.

او افزود: شورای اسلامی شهر،  شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی به دانشگاه تهران در این رابطه نامه زده‌اند.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر در حال حاضر هیچ پاسخی از سوی دانشگاه ارائه نشده است.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: