به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ "رضا اردکانیان"  با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان از مشترکات فرهنگی و تاریخی فراوانی بهره‌مند هستند، گفت: این اشتراکات می‌تواند ماهیت ویژه‌ای به روابط دو کشور در منطقه بخشیده و همکاری دو جانبه را در میان سایر کشورها برجسته و منحصر به‌فرد کند.

وزیر نیرو افزود: اطمینان دارم در سایه اراده مقامات عالی دو کشور و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بسیار فراوان موجود، سطح روابط و همکاری‌ها را به درجاتی بالاتر از آنچه هست ارتقا می‌دهیم.

اردکانیان اظهار کرد: حجم مبادلات تجاری دو کشور در حال حاضر از سطح مطلوبی برخوردار نیست و با اهداف تعیین شده دولت به‌ویژه پس از دیدار سازنده روسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس سران سیکا در شهر دوشنبه در خرداد ماه سال جاری فاصله زیادی دارد.

وزیر نیرو در پایان گفت: اقدام عملی در ارتباط با صورت‌های مالی مربوط به پروژه سنگ توده ۲، همکاری‌های بانکی و آموزشی، تسهیل فعالیت سرمایه‌گذاران و فعالان ایرانی در تاجیکستان و تکمیل پروژه تونل استقلال را از جمله موضوعات حائز اهمیت در روابط دو کشور عنوان کرد و خواستار تشریک مساعی و اراده جدی‌تر دستگاه‌های اجرایی تاجیکستانی در این زمینه شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: