به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ موسی دادی زاده سرخایی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: برای دایرشدن این تعداد کلاس درس به صورت موقت نیاز به تهیه کانکس دارند.

وی بیان داشت: در مجموع ۳۵ مدرسه درقالب۶۷ کلاس درس در روستاهای سیل زده جاسک آسیب جدی دیده اند.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان اظهارداشت: از این تعداد ۵۲ کلاس درس در ۲۱ واحد آموزشی نیاز به بازسازی دارد.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان اظهارداشت: مدرسه های آسیب دیده نیار به تعمیرات اساسی و تهیه تجهیزات لازم مانند کولر، کامپیوتر، تجهیزات هوشمند سازی و وسایل آموزشی دارند.

دادی زاده سرخایی یادآورشد: بعضی از مدرسه ها نیز سپتیک آن ها نشست کرده و سیلاب وارد مدارس شده که باید دوباره بازسازی شود.

وی گفت: در بعضی از مدرسه های روستایی نیز آب و گل ولای وارد سرویس های بهداشتی شده و باعث تخریب آن ها شده که نیاز به تعمیرات اساسی این سرویس‌های بهداشتی داریم.

دادی زاده افزود: برخی از دیوار محوطه مدرسه های شهرستان جاسک نیز تخریب کامل شده یا اینکه گل و آب وارد حیاط مدرسه وکلاس درس شده که مشکلات اساسی خاص خودش دارد.

وی بیان داشت: ۲ سالن ورزشی هم بر اثر وزش باد شدید سقف آن ها بلندشده و چندین مدرسه نیز  قسمتی از ساختمان آن نشست کرده و تخریب شده که نیاز به ترمیم، بازسازی ومقاوم سازی دارند.

دادی زاده گفت: با رخنه آب به سقف برخی از مدرسه ها، در چندین کلاس آب از سقف چکه کرده که گچ و رنگ کلاس ها را از بین برده و نیاز به ایزوگام مجدد و همچنین رنگ آمیزی و گچ کاری دارند. 

این مسوول یادآورشد: به علت بسته بودن راه و جاده های روستایی، از سایر مدرسه های سیل زده جاسک نیز اطلاع دقیقی در دست نداریم تا از شرایط و وضعیت ایجاد شده در آنها باخبر شویم.

به دنبال فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان در روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک، سیریک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفتند.

به دنبال این سیلاب‌ها خسارت بسیاری به خانه‌های روستایی، تاسیسات آبرسانی و برق، ابنیه و جاده‌ها در منطقه جاسک وارد شده است.

شهرستان جاسک در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: