به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمد رودباری در خصوص آخرین  وضعیت راه‌ها و جاده‌های سراسر کشور گفت: در محورهای کوهستانی استان‌های شمال غرب و شمال کشور همچون استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، زنجان، قزوین شاهد کولاک زمینی هستیم.

وی افزود: محورهای شریانی آزادراه قزوین-رشت، جاده قدیم قزوین-رشت، سراوان-فومن و رودبار-زهکلوت-ایرانشهر، همچنین محورهای غیر شریانی جاسک-بشاگرد و رودبار-کهنوج به دلیل طغیان رودخانه، محورهای دندی-تکاب، ایرانخواه-تکاب، اندیکا-شهرکرد و چلگرد به مسجدسلیمان به دلیل عدم دید و کولاک مسدود است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: طی شبانه روز گذشته در استان‌های مذکور بالغ بر ۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری و ۵ هزار و ۸۰۰ نیروی انسانی با آغاز بارش در راهدارخانه‌ها اقدام به عملیات راهداری زمستانی کردند.

رودباری با اشاره به بارش شدید برف و کولاک روز گذشته در آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت گفت: ارتفاع برف در برخی نقاط به حدود ۱ متر و ۲۰ سانتیمتر رسید که موجب توقف و گرفتار شدن خودروهای فاقد زنجیر چرخ شد.

وی از مردم درخواست کرد: هنگام سفر و عبور از جاده‌های کوهستانی حتما زنجیر چرخ، سوخت کافی و لباش گرم با خود به همراه داشته باشند و قبل از سفر با استفاده از سامانه جامع ۱۴۱ از راه ها باخبر شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: