به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: صندوق جمعیت سازمان ملل متحد به منظور همکاری و کمک به سازمان بهزیستی در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در مراکز نگهداری سالمندان، کمک‌های غیر نقدی خود را در قالب اقلام پیشگیرانه، به سازمان بهزیستی اهدا کرد.

وی افزود: این اقلام درمجموع شامل ۲۹ هزار جفت دستکش لاتکس یک بارمصرف،۷۱۰۰ لیتر مایع ضدعفونی کننده دست، ۸۰۰ لیترمحلول ضدعفونی کننده سطوح و همچنین۶ هزار عدد ماسک N ۹۵ مجموعا به ارزش یک میلیارد و ۲۲۲ میلیون تومان است.

قبادی دانا با اشاره به نحوه توزیع این اقلام در مراکز نگهداری سالمندان گفت: این اقلام در ۸ استان آذربایجان شرقی، اصفهان، تهران، خراسان رضوی، قم، البرز، گیلان و مازندران و به تناسب میزان شیوع بیماری کرونا در این استان‌ها ارسال شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: اقلام اهدایی باتوجه به محدود بودن، به تعدادی از مراکز نگهداری سالمندان، از جمله سرای سالمندان کهریزک بسته به میزان افراد تحت پوشش اختصاص می‌یابد.

قبادی دانا در پایان از تلاش‌ها و پیگیری‌های خانم دکتر لیلا جودان نماینده صندوق جمعیت ملل متحد (UNFPA) بابت تهیه و اهدای این اقلام به سازمان بهزیستی قدردانی کرد.

در سراسر کشور ۳۰۷ مرکز نگهداری از سالمندان تحت پوشش سازمان بهزیستی فعالیت می‌کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: