به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ صادق ضیائیان، مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی در رابطه با احتمال سیلاب طی روزهای آینده گفت: بارندگی ها طی روزهای آینده به صورت رگباری خواهد بود و ممکن است در زمان کوتاه حجم زیادی بارش داشته باشیم.

او افزود: احتمال سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد چنان چه تمهیدات لازم اندیشیده شود امیدواریم اتفاقی رخ ندهد.

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی تصریح کرد: این سامانه بارشی از روز شنبه آغاز و تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت.

ضیائیان با اشاره به برخی استان های در معرض خطر گفت: در روز اول یعنی شنبه (9 فروردین ماه سال جاری)  استان های خوزستان، ایلام، جنوب لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، بختیاری، فارس، بوشهر و در روزهای بعد هرمزگان، جنوب کرمان و در روز آخر سیستان بلوچستان و استان های شمال شرقی مانند خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی با بارش های شدیدی رو به رو خواهند شد و احتمال سیلاب وجود دارد.

او در رابطه با وضعیت بارش های تهران طی روزهای آینده اظهار کرد: در تهران بارندگی خواهیم داشت اما احتمال سیلاب ضعیف است.

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی در کل کشور وجود خواهد داشت، گفت: طی فعالیت این سامانه بارش هایی در کل کشور خواهیم داشت و این سامانه نقطه ای را بی نصیب نخواهد گذاشت.

ضیائیان با اعلام برخی استان های پر خطر بیان کرد: استان های خوزستان، جنوب کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب فارس و بوشهر جز استان های پر خطر در رابطه با سیلاب هستند و امیدواریم تمهیدات لازم اندیشیده شود.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: