عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی:

لایحه منع خشونت علیه زنان به مجلس یازدهم واگذار شد/ افزایش ۲۰ درصدی خشونت‌های خانگی

لایحه منع خشونت علیه زنان به مجلس یازدهم واگذار شد/ افزایش ۲۰ درصدی خشونت‌های خانگی

ناهید تاج‌الدین با بیان اینکه کرونا خشونت علیه زنان را افزایش داده است از بررسی لایحه منع خشونت علیه زنان در مجلس خبر داد.

 به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ زنان و مطالبات آنها مسئله امروز و دیروز جامعه ما نیست بلکه در تمامی دوران این قضیه مطرح و با فراز و نشیب‌های فراوان مواجه بوده است.

ناهید تاج‌الدین، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت زنان در جامعه گفت: در خصوص خشونت علیه زنان از ۹ سال پیش و قبل از دولت یازدهم لایحه منع خشونت علیه زنان تدوین و به مجلس ارسال شده بود.

او افزود: در مجلس دهم و با پیگیری‌های فراکسیون زنان این لایحه به جریان افتاد و پس از شش سال سکون در کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس مجددا بررسی و پس از آن برای قوه‌قضائیه ارسال شد.

تاج‌الدین تصریح کرد: این لایحه برای رفع برخی دغدغه‌ها دوباره به کمیسیون قضائی مجلس ارسال شد و در حال بررسی در این کمیسیون برای رفتن به صحن علنی مجلس است و در مجلس یازدهم شاید این مهم انجام شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد قربانیان خشونت‌های خانگی زنان هستند، گفت: در سال‌های جاری خشونت‌های خانگی ۲۰ درصد افزایش داشته است. برای مثال در اصفهان بر اساس برخی تحقیقات خشونت علیه زنان در ایام کرونا، ۲۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده