مرتضی موسوی زنوز مدیر کمپ باشگاه استقلال تهران درباره روند ساخت این مجموعه به خبرنگار ورزشی برنا گفت: فاز اول کمپ استقلال اواخر سال گذشته به بهره برداری رسید و در حال حاضر از امکانات آن می توانیم استفاده کنیم. علاوه بر چمن طبیعی، چمن مصنوعی آن نیز قابل استفاده است و مدرسه فوتبال باشگاه استقلال در رده های پایه و با حضور بیش از چهارصد فوتبالیست در آن فعالیت می کند.

وی ادامه داد: سالن های استخر، بدنسازی، هندبال، والیبال و ... جزو امکاناتی است که می توان از آنها نام برد. همچنین در فاز دوم با احداث هتل، پارکینگ های مجزا و پاساژهایی که محل فروش لباس های برند استقلال خواهد بود، مجموعه مورد نظر بهتر از گذشته خواهد شد. از طریق اجاره زمین های ورزشی و فروش لباس های استقلال می توانیم برای خودمان درآمدزایی ایجاد کنیم.

موسوی زنوز اظهار داشت: سعی کردیم در ایجاد این کمپ از حداقل امکانات بهترین استفاده را ببریم تا مجموعه ای خوبی را برای استقلال ایجاد کنیم. چمن طبیعی مان آماده است و حتی بازیکنان استقلال می توانند این هفته در کمپ جدید تمرین کنند. کاری که 3 سال طول می کشید را در حداقل زمان ممکن انجام دادیم و جا داد که از تربیت بدنی استان تهران هم تشکر و قدردانی کنم.

مدیر کمپ استقلال افزود: مسوولان ای اف سی در بازدیدی که ماه گذشته از کمپ انجام دادند، ابراز رضایت خود را نشان داده بودند و همین مساله برایمان قوت قلبی شده بود. از آنجایی که باید به سمت حرفه ای شدن پیش برویم، تصمیم به احداث کمپ گرفتیم. قطعا دیگر از سال آینده مشکل زمین تمرین نخواهیم داشت و مبلغ هنگفتی که بابت اجاره پرداخت می کردیم، صرف امور زیربنایی باشگاه خواهد شد.  موسوی زنوز در پایان تصریح کرد:دکتر فتح اله زاده کاری جاودانه کرد. این کمپ از اساس با همت و تدبیر ایشان بنیان گذاشته شد و با تمام احترامی که برای سایر مدیران سابق باشگاه مردمی استقلال قائلم هیچ یک قادر به اجرای این پروژه عظیم و حیاتی برای باشگاه استقلال نبودند اما جا دارد از تلاش شبانه روزی همکار صادقم آقای مرتضی کامرانی مدیر اجرایی کمپ هم تشکر بسیاری داشته باشم.