به گزارش برنا؛ شهرام حبیب‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و خوشبختانه در این مدت مورد فوتی ناشی از این بیماری ویروسی در استان وجود نداشت.

وی افزود: از ۳۶ بیمار بستری‌شده جدید، ۲۷ نفر از اردبیل، یک نفر از پارس‌آباد، ۳ نفر از مشگین‌شهر یک نفر از گرمی، یک نفر از کوثر و ۳ نفر از خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: خوشبختانه ۳۹ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۲۵۶ نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش ۳ موردی داشته و از این تعداد ۵۱ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی تصریح کرد:  هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد، خلخال و گرمی در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های بیله‌سوار، نمین، اصلاندوز، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به اهمیت زدن ماسک گفت: اصلی‌ترین عامل پیشگیری از انتقال کرونا، زدن ماسک است و اگر ماسک موثر نبود همه کادر درمان بیمارستان‌ها به‌خصوص در بخش‌های ویژه در همان روز اول، مبتلا می‌شدند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: