به گزارش برنا؛ شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در جمع خبرنگاران گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که شرایط کرونایی همچنان شکننده و ناپایدار است.

او با بیان اینکه در طی شبانه‌روز گذشته هیچ فوتی ناشی از کرونا در اردبیل وجود نداشت، افزود: طی این مدت ۴۳ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۲۱۲ نفر است که از این تعداد ۴۳ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

حبیب‌زاده تصریح کرد: در مجموع ۹۶ هزار و ۲۳۶ دز واکسن کرونا در استان تزریق شده که در نوبت اول ۶۷ هزار و ۲۳۰ دز واکسن و در نوبت دوم هم ۲۹ هزار و ۶ دز واکسن تزریق شده است.

او بیان کرد: براساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان‌های اردبیل و مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های پارس آباد، خلخال، گرمی، بیله سوار، نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: