به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان ؛  حسن نژاد  در این خصوص اظهار کرد: حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی  بستر و حریم  رودخانه ها در لرستان تصرف شده که تاکنون بیش از ۲۴۹ هکتار آن رفع تصرف شده است.

او افزود: حفاظت از اراضی و حریم بستر رودخانه ها به عنوان شریان های حیاتی در انتقال آب بسیار ضروری است که در این راستا سال گذشته کارگروه آزادسازی بستر رودخانه ها در استان تشکیل شد.

 حسن نژاد تصریح کرد : حذف عوامل در حریم رودخانه و رفع تصرف یا تعیین تکلیف در بستر رودخانه ها در دستور کار قرار گرفت که در این راستا بیشترین تصرفات رودخانه های استان مربوط به خرم آباد ، ازنا و سلسله است.

او گفت: در شهرستان های خرم آباد و سلسله در سنوات گذشته اقداماتی برای رفع تصرفات صورت گرفته است.

مدیر عامل آب منطقه ای لرستان با اشاره به تشکیل پرونده های تخلف در تصرف حریم رودخانه ها ،گفت :۴۳۳ پرونده تخلف شناسایی شده در این راستا تشکیل شده است که پیگیری آنها جهت اجرا در دستور کار قرار دارد.

او بیان کرد: در شهرستان ازنا در حال حاضر ۳۲پرونده در شهرستان الیگودرز  ۲۶ پرونده ، شهرستان چگنی ۱۰پرونده، سلسله ۱۵۶ پرونده، کوهدشت ۳۵ پرونده، دلفان ۱۳پرونده، پلدختر ۲۲پرونده ،خرم آباد ۹۸پرونده و شهرستان دورود ۴۱پرونده در مراحل اتمام رسیدگی و شروع عملیات آزاد سازی حد بستر و حریم قرار دارد.

حسن نژاد خاطر نشان کرد: در مجموع از سنوات گذشته تا کنون حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی بستر رودخانه های لرستان تصرف شده اند که تاکنون بیش از ۲۴۹ هکتار از اراضی رفع تصرف شده و این کار با جدیت و همکاری دستگاه ها ادامه دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: