به گزارش خبرگزاری برنا؛ فرزین رضاعی در گفتگو با خبرنگاران استان کردستان اظهار داشت: در شبانه روز اخیر در مجموع ۱۳۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان شناسایی شده اند.

وی ضمن اشاره به روند افزایشی شمار افراد بستری شده در بیمارستان‌های استان کردستان، افزود: در حال حاضر ۵۵۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در بیمارستان توحید سنندج ۲۰۴ نفر، بعثت سنندج ۵۲ نفر، کوثر سنندج ۱۱۷ نفر، امام خمینی سقز ۵۲ نفر، بوعلی مریوان ۲۰ نفر، فجر مریوان ۲۱ نفر، شهید بهشتی قروه ۲۲ نفر، امام حسین بیجار ۱۳ نفر، بیمارستان سینای کامیاران ۱۴ نفر، بیمارستان امام خمینی (ره) در دیواندره ۱۸ نفر، صلاح‌الدین بانه ۲ نفر، شهدای دهگلان هشت نفر و در بیمارستان رازی بانه ۱۵ نفر بستری هستند.

رضاعی بیان کرد: اکنون ۸۸ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه (آی. سی.یو) بستری هستند.

وی آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۲۸۴ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۵۸ نفر در سقز، ۹۴ نفر در سنندج، ۲۳ نفر در قروه، ۲۴ نفر در بانه، در مریوان ۱۶ نفر، ۲۲ نفر در بیجار، ۲۷ نفر در کامیاران، ۱۴ نفر در دیواندره و ۶ نفر در دهگلان جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این‌صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: