سید پیام حسینی از فیلم سازان کردستانی در گفتگو با خبرگزاری برنا ،گفت: فیلم کوتاه "بادبادک ها" به عنوان تنها نماینده سینما ایران در سی و دومین دوره فستیوال معتبر جهانی گالوی ایرلند به رقابت می‌پردازد.

او افزود: این فیلم که اولین نمایش خود را در جشنواره برلیناله ۲۰۲۰ داشته و جایزه ویژه هئیت داوران در بخش نوجوانان را به خود اختصاص داده بود، این بار در جشنواره فیلم گالوی اکران خواهد شد.

حسینی بیان کرد: جشنواره فیلم گالوی پس از جشنواره کورک، پیشروترین جشنواره کشور ایرلند است که از سال ۱۹۸۹ تاکنون به طور مداوم در ماه ژوئیه برگزار می‌شود.

برگزیدگان بخش‌های فیلم کوتاه و انیمیشن این جشنواره به آکادمی اسکار معرفی می‌شوند.

این رویداد رقابتی بخش‌های متنوعی دارد و فیلم‌های کوتاه و بلند داستانی، انیمیشن و مستند در این رویداد نمایش خواهند داشت.

بخش فیلم نوجوان برای بیست و ششمین دوره متوالی یکی از بخش‌های اصلی جشنواره گالوی است که" بادبادک ها" در بخش فیلم کوتاه نو پذیرش شده است.

در خلاصه داستان فیلم کوتاه بادبادک‌ها آمده است: سرکوت پسربچه‌ای مرز نشین عاشق دختری می‌شود که آن طرف مرز زندگی می‌کند. او تلاش می‌کند که به واسطه بادبادک گمشده دختر که به این طرف مرز افتاده با دختر ارتباط برقرار کند.

بدیهی است به علت فراگیری ویروس کووید ۱۹، این جشنواره نیز همانند بسیاری جشنواره‌های معتبر دیگر، به صورت آنلاین در تاریخ ۷ لغایت ۱۲ ژوئیه (۱۷ لغایت ۲۲ دی ماه ۹۹) برگزار خواهد شد.

در بخش مخاطبین نوجوان، بخشی تحت عنوان فیلم کوتاه نو، تعریف شده و بخش ویژه نیز مشتمل بر هفت فیلم مستند و داستانی برای مخاطبین نوجوان است که فیلم‌های این بخش به دنبال آنند تا مخاطب را به فراتر از مرز‌ها ببرند و به قضاوت خود اعتماد کنند و آن‌ها را تجلیل کنند.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه بلیط و تماشای آنلاین فیلم، به وبسایت جشنواره به آدرس https://online.galwayfilmfleadh.com/ مراجعه کنید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: