"علیرضا نقوی" شهردار میبد پنجشنبه شب مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشنواره ملی زیلوی برتر با تجلیل از فعالیت‌های علمی  جهاد دانشگاهی در حوزه میراث فرهنگی شهرستان میبد، گفت: راه‌اندازی خوشه زیلو توسط این نهاد یکی از کارهای ماندگار و قابل تجلیل است.

شهردار میبد با اشاره به برگزاری جشنواره ملی زیلو  در این شهر نسبت به همکاری مجموعه شهرداری با تمام توان و امکانات با جشنواره زیلو به عنوان یک رویداد ملی تاکید کرد.

وی همچنین اظهار کرد: امیدواریم با رخت بربستن کرونا و رسیدن به وضعیت سفید ،برگزاری جشنواره را نه در یک مکان محدود و با جمعیت کم بلکه با حضور گسترده مردم و با دعوت از شهرداران شهرهای جهانی ایران در مراسم اختتامیه شاهد باشیم.

همچنین در این آئین "محمد دهقان بنادکی" معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد، گفت: برگزاری جشنواره نقش مهمی در ادامه اجرای برنامه‌های توسعه زیلو و ترویج و معرفی این هنر به همه شهرهای کشور و حتی بازار جهانی دارد.

دهقان بنادکی افزود: با این رویداد هم از پیشکسوتان زیلوبافی تجلیل می‌شود و هم بستری برای ایجاد انگیزه برای هنرمندان جدیدی که در حال آموزش هستند فراهم خواهد شد.

وی شناسایی ایده‌ها و نوآوری‌ها را بعنوان هدف نهایی این جشنواره دانست.
 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: