به گزارش خبرگزاری برنا؛ نوید دانایی روز شنبه در نشست ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری در استانداری سمنان افزود: از روزهای گذشته میزان حضور بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا به صورت بستری و درمانی در  بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: اکنون شهرستان مهدیشهر در استان سمنان از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و در ساعت‌ها یا روزهای آینده احتمال تغییر وضعیت شیوع کرونا با رنگ‌بندی سفید، زرد، نارنجی و قرمز در شهرستان‌های استان وجود دارد.

وی تاکید کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون نتیجه آزمایش کرونای ۷۰۸ نفر از مجموع مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان مثبت بود که ۵۶۹ نفر از این افراد مداوا و مرخص شدند و بقیه در حال گذراندن مراحل درمانی هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی  استان سمنان بیان کرد: شرایط شیوع کرونا در استان بسیار شکننده است و در هفته‌های گذشته در مرحله مدیریت این بیماری قرار گرفته بودیم که به دلیل شدت درگیر شدن استان‌های همجوار در روزهای گذشته به این ویروس ، شرایط استان سمنان از نظر تعداد نتایج مثبت آزمایش ابتلا افزایش پیدا کرد.

استفاده از ماسک در مکان‌های پرتجمع الزامی می‌شود

دانایی گفت: از فردا یکشنبه پانزدهم تیر ۹۹ استفاده از ماسک در مکان‌های پرتجمع الزامی می‌شود و شهروندان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی را با جدیت تمام در دستور کار قرار دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی  استان سمنان افزود: شهروندان استان که در مکان‌های پرتجمع از ماسک استفاده نکنند، از ورودشان به این اماکن ممانعت خواهد شد.

روز پنجشنبه اعلام شده بود شهرستان‌های شاهرود، میامی، آرادان، گرمسار و مهدیشهر در وضعیت سفید و شهرستان‌های دامغان، سرخه و سمنان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: