به گزارش خبرگزاری برنا؛ "آیت الله محمدرضا ناصری یزدی " نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در نشست شورای فرهنگ عمومی استان که با دستور کار بررسی پدیده مهاجرت اتباع بیگانه در استان برگزار شد، با تبیین برخی تجربیات جذب اتباع بیگانه در کشورهای عربی همسایه گفت: در ارتباط با این پدیده مسائلی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی وجود دارد و باید به تمامی ابعاد آن توجه شود.

آیت‌الله ناصری همچنین فزود: سیاست کشورهای اروپایی و آمریکایی در جذب مهاجران، گلچین کردن نخبگان علمی و سرمایه‌گذاران اقتصادی است  که در این موضوع منافع خود را بیشتر از منافع مهاجران مد نظر دارند.

وی با هشدار در خصوص کاهش جمعیت کشور، اظهار داشت: یکی از نقشه‌های دشمنان برهم زدن ترکیب جمعیتی ایران از طرق مختلف است و اگر در این زمینه هوشیار نباشیم در  ۳۰ سال آینده آثار زیانبار جمعیتی آن را خواهیم دید.

امام جمعه یزد همچنین در خصوص برنامه‌های پیشگیرانه از شیوع کرونا گفت: مسئولان در اعمال تعطیلی‌ها بلافاصله سراغ نمازجمعه و جماعات نروند و بسترهای دیگری را که در شیوع این ویروس تاثیر دارد، کنترل کنند.

نماینده ولی فقیهدر استان در هیمن زمینه با انتقاد از دامن زدن به دوچرخه سواری بانوان گفت: ارزش اصلی زن به این نیست که با حضور در فعالیت‌های اقتصادی و امور دیگر هرچه بیشتر زمان خود را در خارج از خانه بگذراند، بلکه ارزش اصلی برای این قشر تربیت انسان و نقش مادری است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: