به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، امیر بخشی علیرغم اینکه جوان است اما سابقه ای قابل توجه در هدایت تیمهای باشگاهی وملی تنیس روی میز دارد و امسال نیز با تیم شهرداری کرج توانسته حضور در مرحله حساس پلی اف را تجربه کند.

از وی در خصوص مرحله پلی اف لیگ برتر وشرایط کنونی تنیس روی میز ایران پرسیده ایم که در ادامه می خوانید:

*درآغاز اشاره ای به مصاف حساس تیم تنیس روی میز شهرداری کرج و پتروشیمی در مرحله پلی اف لیگ برتر داشته باشید؟

با اجرای پروتکل های سختگیرانه مقرر شده این مرحله 17 تیرماه برگزار شود.تیم ما نیز علیرغم همه محدودیت های ناشی از کرونا تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته و در ماه های اخیر بازیکنان را زیر نظر داشته ام تا تمرینات خود را به شکل مستمر انجام دهند.

*تیم حریف از برادران عالمیان در ترکیب خود سود می برد و به نوعی تیم ملی مقابل شما قرار می گیرد،چقدر برای خود در این دیدار شانس پیروزی قائل هستید؟

قطعا با انگیزه و انرژی بالا به مصاف حریف قدرتمند خود می رویم و آنچه در توان داشته باشیم برای پیروزی به کار خواهیم بست.

بازیکنان ما در این فصل بسیار درخشان ظاهر شدند و در مصاف با تیم های پرمهره ومتمول بسیار خوش درخشیدند و قطع به یقین در این دیدار هم آنچه در توان داشته باشند را به کارخواهند گرفت تا از اعتبار استان البرز و تنیس غنی این استان دفاع کنند.

ما از وجود بازیکنان 18 تا 22 سال در ترکیب خود استفاده می کنیم و در آغاز فصل شانس حضور در جمع 4 تیم را برای خودمان 50 درصد می دانستیم اما با جسارتی که بچه ها نشان دادند این مهم حاصل شد و حال در مرحله پلی اف هستیم.

*حمایت شهرداری کرج از تیم چگونه بوده است؟

خوشبختانه آنچه لازم بوده از سوی شهرداری عمل شده و جا دارد از این بابت از شهردار، اعضای شورای شهر، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و مدیریت باشگاه تشکر کنم.

*شرایط تنیس روی میز کشورمان را چگونه ارزیابی می کنید؟

باید این واقعیت را پذیرفت که تنیس روی میز ایران رشد و پیشرفت قابل توجهی را در سالهای اخیر داشته است.کسب مدال برنز مسابقات آسیایی نوشاد عالمیان پس از 52 سال،صعود تیم ملی مردان ایران به دسته اول جهانی وصعود بانوان به دسته دوم،کسب چندین مدال بین المللی در بانوان همه و همه گواه رشد و توسعه این ورزش در کشورمان است.

خوشحالم که عنوان کنم نگاه ها به تنیس روی میز حرفه ای تر از قبل شده و خانواده ها و رسانه های گروهی با جدیت بیشتری این ورزش را دنبال می کنند.

از سوی دیگر امروز باشگاه های بیشتری در عرصه تیمداری تنیس وارد شده اند وجمعیت ورزشکاران حرفه ای شاغل در آن نیز افزایش یافته که همین اینها نشان از ارتقا تنیس روی میز دارد.

*موانع توسعه این ورزش را در چه می بینید؟

ما نیاز به اردوهای مشترک با کشورهای قدرتمند در تنیس داریم وباید در مسابقات مختلف و تورهای مختلف شرکت کنیم اما به دلیل مشکلات مالی ومحدودیت های ارزی امکان آن به شکل کامل میسر نبوده است.

فدراسیون در حد توان تلاش کرده این ظرفیت فراهم شود اما به واقع برای رسیدن به کشورهای صاحب عنوان باید در کنار تمرین مستمردر مسابقه های بیشتری شرکت کرد و تجربه و توان روحی روانی بازیکن را بالاتر برد.

*به نظر شما تنیس روی میز ورزش گرانی است؟

باید پذیرفت راکت و ملزومات تنیس روی میز وارداتی است و برای آن باید هزینه زیادی صرف کرد.اگر ورزشکار حرفه ای باشید و تمرینات مستمر داشته باشید این هزینه ها بیشتر هم می شود.

ما در کشورمان در برخی تجهیزات مثل میز تنیس روی میز به خودکفایی رسیده ایم و تولیداتی داریم اما در بخش راکت علیرغم تلاش هایی که شده اقدامی موثر صورت نگرفته و علم وفن ساخت راکت های با کیفیت همچنان در اختیار چند کشور محدود است.

در عین حال نوسانات ارزی سبب گران تر شدن این تجهیزات شده و خانواده ها را درتامین آنها دچار مشکل کرده است و امیدوارم حمایت های لازم برای تامین این وسایل صورت بگیرد.

*وصحبت پایانی؟

در شرایط فعلی پرداختن به ورزش حرفه ای کاری بس دشوار است و مسئولان ورزش کشور باید حمایت از ورزشکاران را تقویت کنند.رشته هایی چون تنیس ظرفیت بالایی برای مدال آوری در میادین مختلف دارند و می شود با توجه بیشتر افتخارآفرینی هارا دوچندان کرد.درپایان هم باید تشکری از آقای علی قارداشی رییس فدراسیون وحجازیان رییس تنیس روی میز استان البرز داشته باشم که نقش ویژه ای در موفقیت های این ورزش در سطح ملی واستانی داشته اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: