به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مهران کاظمیان در خصوص برگزاری مسابقات سوارکاری در خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا، فعالیت رشته سوارکاری با رعایت پروتکل‌ها بلامانع است، ولی مسابقات بدون تماشاگر برگزار می‌شود و سوارکاران به صورت انفرادی به رقابت با یکدیگر خواهندپرداخت.

وی ادامه داد: رشته سوارکاری هم مثل سایر رشته‌های ورزشی دوران سختی را پشت سر می‌گذارد. امیدواریم هرچه زودتر به شرایط عادی بازگردیم و کرونا هم از بین برود. سوارکاری در این روزها سختی‌های خاص خود را دارد، زیرا با موجود زنده‌ای سروکار داریم که اگر تمرین نکند، مریض شده و حتی ممکن است جانش را از دست بدهد.

کاظمیان در رابطه با ابتلای برخی از کارمندان یک باشگاه سوارکاری به کرونا و تمهیدات هیئت سوارکاری در این خصوص بیان کرد: اجازه ورود کارگران و کارمندان باشگاه‌های دیگر را به مسابقات ندادیم و از کارگران بدون علائم بیماری نیز کمک گرفتیم و در اختیار سوارکاران قرار دادیم.

دبیر هیات سوارکاری خراسان رضوی در مورد نحوه تماشای مسابقات برای خانواده‌ها اظهار کرد: سعی خواهیم کرد از سایت هیئت سوارکاری مسابقات به صورت مستقیم پخش شود تا خانواده‌ها بدون حضور در ورزشگاه، مسابقات را تماشا کنند .

وی تصریح کرد: اگرچه سوارکاری در فضای باز صورت می‌گیرد و ورزشی انفرادی است، اما با این حال پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنیم تا مبادا خطر ابتلا به کرونا، ورزشکاری را تهدید کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: