به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، حجت الاسلام سعید آخوندی، دبیر بنیاد بین المللی غدیر استان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در محل دفتر بنیاد بیان کرد: جشن های دهه ولایت و امامت با توجه به وضعیت فعلی کشور باید به سبکی دیگر از سالهای قبل برگزار گردد، تا عید غدیر که به عنوان بزرگترین عید شیعیان هست گرامی داشته و شور و شعف در جامعه جاری شود و هم سلامتی همگان حفظ شود.

وی گفت: دهه ولایت در استان با شعار« بهترین عید» نامگذاری شده است.

آخوندی برنامه های جمع بندی شده با نخبگان، فرهیختگان، دستگاه ها و نهادها را اینگونه تشریح کرد: برنامه های شعائری راه اندازی 5 کارناوال شادی با ماشین های سنگین و چندین کارناوال با ماشین های سبک و مداحی های سیار در 110 نقطه از شهر مشهد و 45 کاروان برای شهرستان ها برنامه ریزی شده است.

دبیر بنیاد بین المللی غدیر استان با توجه به وضعیت اقتصادی در شرایط حال و ثواب عظیم اطعام در روز عید غدیر و همچنین فرهنگ سازی گسترده آن بیان کرد: یک میلیون و 100 هزار پرس غذا با عنوان اطعام و احسان علوی در شب و روز عید غدیر پیش بینی شده است که بیشتر در مناطق محروم و حاشیه شهر توزیع می گردد.

وی ادامه داد: شهر آرایی، چراغانی و آذین بندی ورودی شهرها، میادین اصلی به ویژه میادینی که به نام امیر المؤمنین(ع) و همچنین تبلیغ در بیلبوردهای شهری از اقداماتی است که در ابتدا و طول دهه برگزار می شود.

حجت الاسلام آخوندی عنوان کرد: 110 ایستگاه صلواتی توزیع بستنی های پلمپ شده و بهداشتی در ماشین های یخچال دار با نظارت و حضور اداره بهداشت برپا می گردد.

وی برنامه های مناسکی پیش بینی شده را نیز مطرح کرد و گفت: اجرای 600 مراسم در مشهد مقدس و شهرستان ها در فضای باز، ویژه برنامه کودک و نوجوان، دو مسابقه حفظ خطبه غدیر و برداشت ها از خطبه غدیر و چاپ ۵۰۰ هزار نسخه خطبه غدیر و انتشار آن برگزار می شود.

دبیر بنیاد غدیر یکی از سنت های دیرین را زیارت سادات در روز عید غدیر برشمرد و گفت: زیارت سادات و شهدای مدافع سلامت و آسیب دیده کرونا را با هماهنگی گروه های جهادی انجام می دهیم و اگر خانواده ای به کمک در موارد مختلف داشت، این گروه ها با نام لواء علوی انجام می دهند.

وی افزود: با هماهنگی های صورت گرفته جمعی از خادمین حرم علوی و پرچم حرم امیرالمومنین(ع) نیز در این دیدارها حضور دارند.

آخوندی دهه ولایت امسال با شرایط بیماری کرونا عجین شده است و با توجه به مشکلات اقشار متوسط و ضعیف جامعه و مواسات گفت: کسانی که توانمندی کمک و یاری به نیازمندان را دارد و صاحب خانه هایی که اجاره خانه نگیرد و یا تخفیف به مستاجران دهد، می توانند عضو نهضت خدمت رسانی شوند.

دبیر بنیاد بین المللی غدیر برنامه های معارفی ویژه دهه ولایت را برگزاری پویش ها و تولید محتوا و پاسخ به شبهات غدیر در فضای مجازی عنوان کرد و افزود: طی ۱۰ شب ،۱۰ مراسم در ۱۰ محله با پوشش رسانه ای را برای محلات داشته باشیم و فضای شاد ایجاد کنیم که تبسم و شادی بسیار سفارش شده است.

ویژه برنامه تلویزیونی به مدت پنج شب از شبکه استان نیز پخش می شود.

آخوندی در پایان تاکید کرد: جشن های عید غدیر به صورت مردمی و هیئتی و تشکلی برگزار می شود و بنیاد تنها هماهنگ کننده است و هدف ما برگزاری این اعیاد به صورت مردمی و نه نهاد و دستگاهی است و بانیان خیر مالی و یدی می توانند با مراجعه به تقاطع شهید رستمی- فرهنگسرای غدیر مراجعه و یا با شماره 733691570 داخلی 245 تماس حاصل نمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: